جام جهانی پنالتی ها!

به گزارش مجله تار و سه تار، پیش بینی می گردد که در جام جهانی 2022 قطر رکورد تعداد پنالتی در تاریخ جام جهانی خواهد شکست.

جام جهانی پنالتی ها!

به گزارش خبرنگاران ، ایسنا به نقل از یورونیوز، هیچ چیز مانند تماشای ضربات پنالتی پرهیجان نیست وقتی بازیکنان مقابل دروازه بانان قرار می گیرند. بعد از انتها این داستان یکی به عنوان قهرمان و یکی به عنوان بازنده خارج می گردد. در هر جام جهانی، زدن یک پنالتی پیروز به این معناست که سال ها، اگر نگوییم دهه ها، در خاطره ها ماندگار می شوید.

پنالتی زدن در جام جهانی چگونه است؟

لاندون دونوان، برترین گلزن تاریخ آمریکاست که در 157 بازی 57 گل به ثمر رسانده و برترین گلزن آمریکا در تاریخ جام جهانی است. او گفت که پنالتی زدن در جام جهانی یک تجربه اعصاب خردکن و پراسترس است. شما می دانید که این یک لحظه بزرگ نه تنها برای شما و تیم شما، بلکه برای کشور شماست. در جام جهانی پنالتی زدن استرس زیادی دارد. وقتی یک پنالتی باشگاهی را می زنید حتی اگر آن پنالتی را از دست بدهید، ممکن است دو هفته دیگر یک پنالتی دیگر بگیرید و جبران کنید ولی در جام جهانی، پنالتی دومی در راه نیست و شاید دیگر تکرار نگردد.

آیا فناوری اضافه شده تعداد پنالتی ها را افزایش می دهد؟

جدیدترین مطالب

دفاع کولینا از ربات آفساید در جام جهانی

دانستن اینکه شما مسئول رویاهای میلیون ها نفر در خانه هستید، می تواند دلهره آور باشد. بعد از ورود فناوری بازبینی تصاویر، امکان بازبینی برخوردها و خطای هند است و همین باعث می گردد تعداد پنالتی ها بیشتر گردد. VAR برای یاری به داوران داخل زمین در گرفتن خطاهای صورت گرفته در محوطه جریمه که ممکن است از دست داور در رفته باشد، معرفی گردید.

کیت هکت، داور سابق پیش بینی کرد که جام جهانی قطر رکورد پنالتی را خواهد شکست.

او گفت: من فکر می کنم پنالتی های بیشتری در جام جهانی قطر اعلام گردد. در جام های جهانی قبلی که این فناوری نبود پنالتی های زیادی رخ داد و از چشم داور دور ماند. فرآیند VAR تضمین می نماید که این پنالتی ها دیده و اعلام شوند.

جای تعجب نیست که پیرلوئیجی کولینا، رئیس کمیته داوران فیفا، سرپرستی مسئولان بازی ها در جام جهانی قطر است. او به عنوان برترین داور فوتبال در تمام دوران شناخته می گردد. کولینا شش بار متوالی به عنوان برترین داور سال فیفا انتخاب شد.

پادشاهان پنالتی

آلمان پادشاه بلامنازع ضربات پنالتی است که از 18 پنالتی 17 ضربه را در جام جهانی به گل تبدیل نموده است. فرانسه، مکزیک، انگلیس و آرژانتین کوشش کردند در ضربات پنالتی در جام جهانی آلمان را شکست دهند ولی همگی شکست خوردند.

با یوناس گردس، روزنامه نگار ورزشی آلمانی صحبت کردیم و از راز پیروزیت آلمان را در ضربات پنالتی پرسیدیم.

گردس گفت: مهم تر از همه چیز در ضربات پنالتی تجربه به یاری می آید. بیایید ینس لمان را به یاد بیاوریم که با کاغذ در کفش هایش آنالیز نموده بود که بازیکنان پنالتی خود را کجا می زنند. البته، مانند همواره کمی شانس نیز دخیل است. آلمان هرگز در ضربات پنالتی جام جهانی فوتبال شکست نخورده است.

فشار پنالتی ها

با این حال، برای قهرمانی در جام جهانی، ممکن است احتیاج باشد که در طول جهت یک یا دو پنالتی را به ثمر برسانید. استفان وارناک، ملی پوش سابق انگلیس گفت: فشار در زدن پنالتی خیلی زیاد است. وقتی به فینال یورو فکر می کنم، این فشار روی تیم وجود داشت که در خانه قهرمان شویم و در نهایت بازیکنان نتوانستند فشار را مدیریت نمایند.

ادامه مطلب

منبع: خبرکانادا
انتشار: 10 شهریور 1401 بروزرسانی: 10 شهریور 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2058

به "جام جهانی پنالتی ها!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جام جهانی پنالتی ها!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید