خبرنگاران هفت هزار کردستانی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند

به گزارش مجله تار و سه تار، سنندج - خبرنگاران - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: هفت هزار نفر از بیمه شدگان تامین اجتماعی این استان برای بهره مندی از بیمه بیکاری تعطیلی واحدهای تولیدی در اثر شیوع ویروس کرونا ثبت نام کردند.

خبرنگاران هفت هزار کردستانی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

برهان صلواتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار مجله تار و سه تار با بیان اینکه این افراد شاغل در تمامی رسته های شغلی هستند گفت: این بیمه بیکاری به 10 دسته شغلی آسیب دیده از کرونا پرداخت می گردد و به منظور تحقق عدالت مجموعه های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در حال پایش ثبت نام شدگان برای مشمولیت از این طرح است.

وی افزود: بدون شک هفت هزار نفر ثبت نام نماینده این استان مشمول این خدمت نیستند چراکه در بیشتر ثبت نام نمایندگان کارگران فصلی و ساختمانی است و برخورداری مشمولان ثبت نام نماینده به زودی از جانب تامین اجتماعی به اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی اعلام می گردد.

صلواتی یادآور شد: شیوه نامه اجرایی دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی در 27 اسفند سال گذشته برای 10 رسته شغلی ابلاغ شده است.

وی افزود: مراکز فراوری و توزیع غذاهای آماده، مراکز مربوط به گردشگری، حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری، دفاتر خدمات مسافری و گردشگری، فراوری و توزیع پوشاک، فراوری و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و مجتمع های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع های فرهنگی و آموزشی و مراکز فراوری، توزیع و فروش صنایع دستی جز دسته های شغلی مشمول این دستورالعمل است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: بیکاران مشمول قانون بیمه بیکاری ناشی از حوادث غیر مترقبه ثبت نام شده در سامانه بیمه بیکاری به نشانی bimebikari.mcls.gov.ir بر اساس رسته های شغلی مصوب ستاد ملی مبارزه با کرونا می توانند تا سه ماه یعنی اسفند 98، فروردین و اردیبهشت 99 بیمه بیکاری دریافت نمایند.

وی افزود: برقراری بیمه بیکاری برای کارگران کارگاه هایی که جزو 10 رسته شغلی نیستند و متاثر از کرونا تعدیل نیرو نموده اند با تشخیص مدیران کل کار و تامین اجتماعی با رعایت روال معمول نسبت به برقراری بیمه بیکاری متقاضیان اقدام خواهند شد.

بر اساس دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی درصورت تایید غیرارادی بودن بیکاری آنان، با ادامه بیمه بیکاری آنها موافقت خواهد شد.

سایر متقاضیان مشمول قانون کار که به عللی خارج از بیکاری ناشی از شیوع ویروس کرونا مانند اتمام قرارداد، اتمام پروژه، اخراج در حین پروژه و یا اتمام بخشی از کار، عدم احتیاج و سایر علت ها بیکار شده اند با تصویب ستاد مقابله با بیماری کرونا مبنی برعادی شدن شرایط اضطراری ناشی از شیوع کرونا، طبق قوانین و مقررات موضوعه در کمیته های مربوط طرح و رسیدگی می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 845

به "خبرنگاران هفت هزار کردستانی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هفت هزار کردستانی برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید