خبرنگاران چاه های غیرمجاز مسدودی در مهاباد به 63 حلقه رسید

به گزارش مجله تار و سه تار، مهاباد- خبرنگاران- مدیر امور آب مهاباد گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 63 حلقه چاه غیرمجاز آب های زیرزمینی واقع در این شهرستان با دستور مراجع قضایی مسدود شده است.

خبرنگاران چاه های غیرمجاز مسدودی در مهاباد به 63 حلقه رسید

رضا جهین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: با انسداد این تعداد چاه، سالانه از تخلیه و برداشت غیرمجاز بیش از نیم میلیون مترمکعب آب های زیرزمینی در این شهرستان جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه انسداد تکلیفی چاه های غیرمجاز این شهرستان امسال 120 حلقه معین شده است، ادامه داد: از سال 1392 تا به امروز 680 حلقه چاه غیرمجاز با حجم تخلیه 5.5 میلیون مترمکعب با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی مسدود شده است.

مدیر امور آب مهاباد گفت: تا به امروز پنج هزار و 364 حلقه چاه غیرمجاز در این شهرستان شناسایی شده که حجم تخلیه آنها بالغ بر 70 میلیون متر مکعب است.

وی تاکید کرد: برداشت غیرمجاز آب های زیرزمینی باعث کاهش این منابع و پایین رفتن سطح آب آنها شده که در بسیاری از مواقع موجب فرونشست اراضی نیز می شود.

جهین بیان کرد: هم اکنون هزار و 718 حلقه چاه دارای مجوز در مهاباد با حجم تخلیه بیش از 55 میلیون متر مکعب وجود دارد که از این تعداد هزار و 323 حلقه در بخش کشاورزی با حجم تخلیه 44.5 میلیون مترمکعب، 197 حلقه با حجم تخلیه 3.5 میلیون متر مکعب مربوط به بخش صنعت و 59 حلقه نیز با حجم تخلیه 6 میلیون مترمکعب مربوط به آب شرب روستایی و سه حلقه چاه با حجم یک میلیون مترمکعب مربوط به بخش آب شرب شهری است.

مهاباد دارای بیش از 80 هزار هکتار اراضی زراعی و باغی است که از این میزان بیش از هفت هزار و 500 هکتار با سامانه های نوین و مجهز آبیاری می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1471

به "خبرنگاران چاه های غیرمجاز مسدودی در مهاباد به 63 حلقه رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران چاه های غیرمجاز مسدودی در مهاباد به 63 حلقه رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید