اخبار صنعت

یک هزار و 918 جواز تاسیس فعال در خوزستان وجود دارد

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با بیان اینکه یک هزار و 918 جواز تاسیس فعال در خوزستان وجود دارد، گفت: با اجرای این پروژه ها که حجم سرمایه گذاری آن ها بیش از 73 هزار میلیارد تومان است، برای 79 هزار و 400 نفر در استان شغل ایجاد خواهد شد.

20 آبان 1398

چهل زینه قندهار؛ جلوه درخشان یک تاریخ

طاق چهل زینه یکی از جاذبه های تاریخی و فرهنگی افغانستان است که در دوران ظهیرالدین محمد بابر احداث شده و یادگاری از دوران حکومت بابری ها در افغانستان می باشد.

20 آبان 1398

تاکید مونسان و وزیر خارجه تاجیکستان بر گسترش همکاری ها در صنعت گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران و وزیر امور خارجه تاجیکستان بر گسترش همکاری ها برای توسعه صنعت گردشگری میان دو کشور تاکید کردند.

19 آبان 1398

نشست فوق العاده مقام های ارشد نظامی کشورهای عضو شورای همکاری در ریاض

روسای ستاد کل ارتش کشورهای عربی حوزه خلیج فارس در ریاض نشست اضطراری تشکیل دادند.

17 آبان 1398

اتاق فکر گردشگری با موضوع آموزش و اشتغال در تهران تشکیل می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: آموزش، احتیاج اصلی و اساسی توسعه پایدار گردشگری در استان تهران است؛ به همین منظور اتاق فکر گردشگری استان تهران با حضور استادان و فعالان صنعت گردشگری با موضوع آموزش و اشتغال تشکیل می گردد.

14 آبان 1398

خطر عفونی ها بیخ گوش کلان شهرها

معضل پسماندها داستانِ روز کلان شهرهای کشورمان است و در این میان پسماندهای بیمارستانی و زباله های عفونی مطب های پزشکان، هم تهدیدی برای سلامت شهروندان بوده و هم چهره خیابان ها را زشت کرده اند.

13 آبان 1398

مقابل روسیه ناهماهنگ بودیم، پیشنهاد خوب عراق را رد کردم

قدرت بهادری در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به عملکرد تیم ملی فوتسال ایران در تورنمنت کاسپین، گفت: در هر سه بازی با قزاقستان، آذربایجان و روسیه ابتدا گل خوردیم. بازی با قزاقستان سخت بود. همینطور آذربایجان که 6 بازیکن برزیلی داشت و کلا این سه بازیکن برای...

12 آبان 1398

اجرای بسته جدید ایران در بازار کار، صادرات نیرو به بازارجهانی آغاز شد

به گزارش خبرنگاران، سالیان متمادی است که بازار کار ایران با پدیده ای به نام مهاجرت میلیونی نیروی کار ارزان خارجی به کشور روبرو است و این موضوع در شرایطی که کشور خود دچار مسائل و مسائل عدیده ای در بخش تامین اشتغال نیروی کار جوان و فارغ التحصیل دانشگاهی...

12 آبان 1398

انصراف ترامپ از وضع تعرفه روی واردات از مکزیک

رییس جمهور آمریکا برنامه خود برای وضع تعرفه پنج درصدی روی واردات کالاهای مکزیکی از جمله نفت خام را با اعلام اینکه واشنگتن و مکزیک برای محدودیت مهاجرت از آمریکای مرکزی به آمریکا به توافق رسیده اند، کنار گذاشت.

11 آبان 1398

سرنوشت تلخ دختر 14 ساله در دام شیطانی 2 پسرخاله

دوپسرخاله دختر 14 ساله ای را ربودند و وی را تسلیم نیت شوم خود کردند. این دو شیطان دیروز پای میز محاکمه ایستادند و ادعای عجیبی را مطرح کردند. رسیدگی به این پرونده از سه ماه قبل به دنبال شکایت پدر دختر 14 ساله ای به نام لیلا شروع شد.

11 آبان 1398

ماجرای خبر اصلاح قیمت حامل های انرژی چه بود؟

چند روز پیش در چهلمین جلسه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه، مباحثی درباره اصلاح قیمت حامل های انرژی مطرح شد و این شائبه را به وجود آورد که دولت برنامه هایی را برای افزایش یا اصلاح قیمت بنزین و حامل های انرژی دارد؛ اما وزیر نفت صراحتا این مساله را تکذیب...

9 آبان 1398

برهانی:استراماچونی مانند مکانیکی است که ابزار ندارد

استراماچونی مربی با برنامه ای است و خیلی هم خوب کار می نماید، اما زمانی که قصد تعمیر یک ماشین را دارید، اگر یک آچار کم باشد، به مشکل برمی خورید.

9 آبان 1398

جای خالی کدنویسی در مدرسه ها

آموزش های اولیه کدنویسی در بسیاری از مدرسه های دنیا اجباری شده است؛ مسئله ای که در ایران جای خالی آن در قرن فناوری محسوس است.

7 آبان 1398

مسکو: پاتریوت آمریکایی نتوانست حمله به آرامکو را دفع کند

یک منبع وزارت دفاع روسیه گفت، سامانه پاتریوت آمریکا نتوانست به عربستان سعودی برای دفع حمله روز شنبه به تاسیسات نفتی این کشور یاری کند.

2 آبان 1398

آژیر خطر برای اولین بار در ریاض و شهرهای دیگر عربستان به صدا درآمد

رسانه های عربی از به صدا درآمدن آژیر خطر در ریاض و شهرهای دیگر عربستان خبر دادند.

2 آبان 1398

سینمای پیمانکاری

علیرضا محمودی - دبیر گروه ادب و هنر:پروژه خصوصی سازی سینمای ایران نه تنها با شکست که با عقب نشینی همه جانبه ای روبه رو شده.

1 آبان 1398

دیپلماسی اقتصادی قربانی دیپلماسی لبخند!

تقویت دیپلماسی اقتصادی ضعیف، ناکارآمد و منفعل کنونی کشور نقشه راهی است که می تواند در برابر دشمنی ها و تحریم های خارجی و حل معضلات اقتصادی داخلی، راهبردی موثر واقع شود.

30 مهر 1398

نوسازی نیروگاه ها بر محور آمایش سرزمین

آرشین برزگر - قزوین ـ خبرنگار :به تازگی طرح توسعه نیروگاه برق شهید رجایی و ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی قزوین با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.

30 مهر 1398

وضعیت چاه های غیرمجاز قرمز شد

آمارها حاکی است که سالانه 5.5 میلیارد متر مکعب از مخازن آب زیرزمینی کشور کسر می گردد و اکنون کسری تجمعی سفره های زیرزمینی به 134 میلیارد مترمکعب رسیده و این در حالی است که هر سال کمتر از 100 میلیارد متر مکعب آب تجدیدپذیر داریم.

29 مهر 1398

یمنی ها ریاض را هم می توانند بزنند

حتما لازم نیست یمنی ها با لشکر نظامی وارد ریاض شوند. وارد ریاض شدن یعنی گروهی، یگانی، یا دسته ای مسلح خود را به وسیله بیابان های ربع الخالی و دیگر مناطق به ریاض- که این شهر نیز در یک منطقه بیابانی واقع شده است- برسانند.

24 مهر 1398
تعداد: (58)