دعوای دو باشگاه اروپایی بر سر ستاره استقلال

به گزارش مجله تار و سه تار، اللهیار صیادمنش مهاجم ایرانی تیم فوتبال زوریا اوکراین مورد علاقه تیم های ایتالیایی است و این مسئله باعث بروز اختلاف و چالش بین تیم زوریا و فنرباغچه بر سر این مهاجم شده است.

دعوای دو باشگاه اروپایی بر سر ستاره استقلال

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، اللهیار صیادمنش مهاجم جوان و ایرانی به صورت قرضی از تیم فنرباغچه به تیم زوریا لوهانسک اوکراین منتقل شد و این فصل عملکرد قابل قبولی در اوکراین داشته است. چندی پیش مطبوعات ترکیه اعلام نمودند صیادمنش پیشنهاد 8 میلیون یورویی از تیم شاختار دونتسک اوکراین دارد که رئیس باشگاه زوریا آن را تکذیب کرد.

بعد از گذشت چند روز از انتشار آن خبر، الکساندر دنیسوف یکی از مجریان برنامه های فوتبال در اوکراین پشت پرده ماجرای پیشنهادات صیادمنش را افشا و اعلام نمود این مهاجم ایرانی مورد توجه تیم هایی از سری آ ایتالیا قرار گرفته است. همین مسئله باعث ایجاد چالش بین دو باشگاه زوریا و فنرباغچه ترکیه بر سر انتقال مهاجم ایرانی شده است.

دنیسوف در این ارتباط گفت: داستان اللهیار جالب و حتی خنده دار است. فنرباغچه این بازیکن را خرید ولی فرصتی برای بازی به او نداد. آنها فوتبالیست توانمندی را خریداری کردند اما تصویری از او نداشتند. بنابراین او به زوریا قرض داده می گردد. قرارداد اجاره ای برای یک سال و نیم با گزینه خرید دائمی 2.5 میلیون (احتمالاً یورو). هیچکس در آن لحظه در باشگاه فنرباغچه به صورت جدی روی صیادمنش حساب نکرد.

زوریا حتی حقوق کامل را به اللهیار پرداخت نمی کند. زوریا 10 و فنرباغچه 20 هزار به این بازیکن می دهند. اکنون علاقه مندی های جدی به صیادمنش از سوی باشگاه های سری آ ایتالیا وجود دارد. قیمت از 5 تا 7 میلیون (احتمالاً یورو) متفاوت است. ترک ها با اطلاع از این علاقه، از زوریا درخواست کردند تا بازیکن را برگرداند اما زوریا هم از این علاقه مندی و پیشنهادات خبر دارد و قصد بازگرداندن صیادمنش را ندارد. زوریا می خواهد همان مبلغ 2.5 میلیون را به فنرباغچه (بند دائمی قرارداد) را بپردازد. در این صورت می توان صیادمنش را با دو یا سه برابر قیمت فروخت.

دنیسوف در بخش دیگری از صحبت های خود ضمن تمجید از صیادمنش و توانایی های گلزنی، سرعت و پاس های گل او گفت: صیادمنش پتانسیل پیشرفت دارد و بنابراین با قیمت بالایی فروخته می گردد. تنها سئوال این است که ترک ها این ماجرا را اعلام نمودند که می توان صیادمنش را با 8 میلیون یورو به تیم شاختار فروخت. این خبر تایید نشده است چون شاختار برنامه ای برای چنین انتقالی ندارد.

صیادمنش در این فصل در تیم زوریا اوکراین 16 مسابقه انجام داده است که پیروز به زدن 5 گل و دادن 2 پاس گل شده است. صیادمنش در حال حاضر به اردوی تیم ملی ایران هم دعوت شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1520

به "دعوای دو باشگاه اروپایی بر سر ستاره استقلال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعوای دو باشگاه اروپایی بر سر ستاره استقلال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید