آشنایی با معروفترین رستوران های ونکوور

به گزارش مجله تار و سه تار، ونکوور، این شهر زیبای کانادایی، نه تنها به خاطر جاذبه های طبیعی و فرهنگی بی نظیرش بلکه به دلیل صحنه غذاخوری پرشور و پویای خود نیز شهرت جهانی دارد. با تنوع گسترده ای از رستوران های عالی که غذاهای متنوعی از سراسر جهان را ارائه می دهند، ونکوور یک بهشت واقعی برای طرفداران غذا است. از غذاهای دریایی تازه گرفته تا آشپزی فرانسوی کلاسیک، آشپزی هندی خوشمزه، غذاهای گیاهی خلاقانه و بسیاری دیگر، این شهر می تواند سلیقه های متنوع را راضی کند.

آشنایی با معروفترین رستوران های ونکوور

برای دریافت مشاوره و خدمات تخصصی گردشگری و سفر به سراسر دنیا با bestcanadatours.com مجری مستقیم تورهای مسافرتی و گردشگری همراه باشید.

رستوران هاکس ورث (Hawksworth Restaurant)

هاکس ورث با پرداختن به تنوع فرهنگی و زیبایی های طبیعی کشور کانادا، سبکی از آشپزی را پیاده می نماید که مواد اولیه تازه، روش های نوین، تکنیک های فوق حرفه ای و تمایل به کمال گرایی و بی نقصی از عناصر شاخص آن می باشد. مجموع این عوامل هستند که در آشپزخانه سرآشپز David Hawksworth گرد هم می آیند و محیطی در این حد مسحورنماینده و باشکوه، ولی درعین حال صمیمی و گرم با بالاترین درجه سرویس دهی به مشتریان را خلق می نمایند. هاکس ورث درست در قلب شهر و در خیابان های Georgia و Howe، در داخل هتل افسانه ای Rosewood Hotel Georgia قرار گرفته است و برای وعده های صبحانه، برانچ (میان وعده)، نهار و شام از مهمانان پذیرایی می نماید.

رستوران هاکس ورث (Hawksworth Restaurant) با تمرکز بر مواد اولیه تازه، تکنیک های حرفه ای و تمایل به کمال گرایی، محیطی خاص و باشکوه را برای لذت بردن از غذاهای کانادایی فراهم می کند. این رستوران در هتل افسانه ای Rosewood Hotel Georgia واقع شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 801 W Georgia St, Vancouver, BC V6C 1P7, Canada

ساعات کاری: 7AM-10:30PM

تلفن: 16046737000+

چَمبِر (Chambar)

چمبر، غذاهای بلژیکی را در محیطی شیک و در عین حال روستایی، با دکوری چوبی، نورپردازی حرفه ای و در فضایی به دور از تجملات رستوران های دیگر با دیوارهایی آجری سرو می نماید. صاحبان این رستوران Karri and Nico Schuermans با همکاری سرآشپز Tia Kambas، فضایی را به وجود آورده اند که می توانید در آن تجربه صرف یک غذای عالی در محیطی آرام و دنج را داشته باشید. در منوی صبحانه این رستوران، وافل های معروف با تاپینگ های شیرین و خوشمزه، در منوی نهار پاستای روز با مواد اولیه فصلی و سالادهای تازه و برای شام هم در وعده اصلی، ماهی کالاماری (Calamari) با دورچین های مخصوص در بشقاب های روی میز خودنمایی می نمایند. این رستوران هم چنین نوشیدنی های مخصوص به خود را فراوری و همراه با غذاها سرو می نماید و برای مراسم و دورهمی های بزرگ می توان آن را رزرو کرد. میان وعده در آخر هفته ها سرو می گردد و می توانید در حیاط بیرونی آن را نوش جان کنید.

چمبر (Chambar) یک رستوران بلژیکی شیک و در عین حال روستایی است که غذاهای خوشمزه و نوشیدنی های مخصوص خود را در فضایی دنج و آرام سرو می کند. این رستوران برای مراسم و دورهمی های بزرگ نیز مناسب است.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 568 Beatty St, Vancouver, BC V6B 2L3, Canada

ساعات کاری: 8AM-12AM

تلفن: 16048797119+

وب سایت: www.chambar.com

لَبَتوار (LAbattoir)

رستوران لبتوار که در مرکز منطقه گاستَون و بین دو خیابان تاریخی Gaolers Mews و Blood Alley واقع شده است، در قرن 19 و در مکان اولین دخمه شهر ونکوور ساخته شد. این رستوران را به این دلیل لبتوار (کشتارگاه) می خوانند که در ابتدا از قصابی و منطقه بسته بندی گوشتِ شهر ونکوور محافظت می کرد و در واقع می توان گفت که لبتوار نشان از گذشته پرماجرای این منطقه دارد. سرآشپز و صاحب رستوران Lee Cooper بر آن بوده است که این رستوران را به فضایی حرفه ای ولی راحت و صمیمی تبدیل کند و تفاوت های این رستوران با سایر رستوران ها را برجسته تر کند و برای این هدف از سبک آشپزی فرانسوی در شمال غربی اقیانوس آرام بهره برده است. لبتوار هر روز برای شام و در روزهای آخر هفته، یعنی شنبه ها و یک شنبه ها برای میان وعده پذیرای مهمانان است.

رستوران لبتوار (L'Abattoir) در یک ساختمان تاریخی قرن 19 واقع شده و سبک آشپزی فرانسوی در شمال غربی اقیانوس آرام را ارائه می دهد. این رستوران فضایی حرفه ای اما در عین حال راحت و صمیمی را برای مشتریان خود فراهم می کند.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 217 Carrall St, Vancouver, BC V6B 2J2, Canada

ساعات کاری: 5:30PM-12AM

تلفن: 16045681701+

وب سایت: www.labattoir.ca

رستوران اِیکورن (The Acorn Restaurant)

این رستوران که برنده جایزه هایی هم شده است، یک غذاخوری کاملاً گیاهی است که تمرکز اصلی اش روی بشقاب هایی است خلاقانه و حاوی سبزیجات، غذاهای خام و بدون گلوتن.

ایکورن که در گوشه پارک Riley جا خوش نموده، یک فضای داخلی شیک و مینیمالی را به کار گرفته که به مقدار گیاه خواران، برای همه چیزخواران نیز محبوب واقع شده است. اینجا که تا ساعات پایانی شب هم فعالیت می نماید، غذاهای تازه و فصلی و نوشیدنی های متنوعی را در منوی خود جا می دهد. این رستوران که قابل رزرو کردن هم نیست، از روزهای یک شنبه تا پنج شنبه و برای وعده شام دایر است و در روزهای شنبه و یک شنبه برای وعده برانچ از ساعت 10 صبح تا 2:30 بعدازظهر می توانید به آن سر بزنید.

رستوران ایکورن (The Acorn Restaurant) یک غذاخوری کاملاً گیاهی است که بر روی غذاهای خلاقانه، سبزیجات تازه و غذاهای بدون گلوتن تمرکز دارد. این رستوران برنده جوایز متعددی شده و محبوبیت زیادی در میان گیاه خواران و حتی چیزخواران دارد.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 3995 Main St, Vancouver, BC V5V 3P3, Canada

ساعات کاری: 5:30PM-12AM

تلفن: 16045669001+

وب سایت: www.theacornrestaurant.ca

مارکت بای جین جورج (Market by Jean-George)

این رستوران مهم ترین رستوران هتل Shangri-La در ونکوور است که به وسیله سرآشپز معروف Jean-Georges Vongerichten، آشپز سه ستاره میشِلِن تأسیس شده است. در سیستم اعطای ستاره میشِلِن به رستوران ها و سرآشپزها، عنوان سه ستاره میشلن به معنی غذاهایی بی نظیر است که ارزش یک سفر ویژه را دارد. اداره رستوران نیز به وسیله سرآشپز اجرایی، Ken Nakano، از اهالی سواحل غربی انجام می گردد که با سبک آشپزی بی نظیر و مدرن خود از مهمانان رستوران پذیرایی می نماید. با عِرقی که Nakano به آشپزی نواحی شمال غربی اقیانوس آرام دارد، غذاهایی دلچسب و با کیفیتی بسیار مطلوب اما نه چندان پیچیده و عجیب و غریبی را خلق می نماید و در این راه از برترین مواد اولیه سرتاسر کانادا بهره می جوید. این رستوران در تمام طول هفته و برای هر سه وعده غذایی میزبان مهمانانش می باشد و در طبقه سوم هتل واقع شده است و برای رسیدن به آن می توانید از آسانسور شیشه ای مجاور با سوپرمارکت زنجیره ای Urban Fare هم بهره ببرید.

رستوران مارکت بای جین جرج (Market by Jean-Georges) یکی از بهترین رستوران ها در ونکوور است که توسط سرآشپز مشهور جین-جرج ونگریشتن، دارنده سه ستاره میشلن، تاسیس شده است. این رستوران با سبک آشپزی مدرن و استفاده از بهترین مواد تازه از سراسر کانادا، غذاهای فوق العاده ای را ارائه می دهد.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 1115 Alberni St, Vancouver, BC V6E 0A8, Canada

ساعات کاری: 6:30AM-10PM

تلفن: 16046951115+

وب سایت: marketkitchen.com

ویجز (Vijs)

این رستوران به وسیله مجله اینترنتی و گردشگری Matadornetwork به عنوان یکی از برترین رستوران های ونکوور انتخاب شده است.

ویجز تقریباً از سال 1994 است که با سبک آشپزی الهام گرفته از کشور هندوستان و هم چنین مهمان پذیری گرم پرسنل رستوران، درهای خود را به روی مردم شهر ونکوور و گردشگرانش گگردده است. این رستوران برای وعده شام و از ساعت 5:30 بعدازظهر آغاز به فعالیت می نماید و به دلیل شلوغی رستوران، شما باید یا از قبل رزرو نموده باشید و یا در صف منتظر بمانید. صاحب رستوران، Vikram Vij که از مردمان کشور هندوستان است، برای جا انداختن هر چه بیشتر غذاهای هندی در کانادا و یا برای تغییر تفکر کانادایی ها نسبت به غذاهای هندی، این رستوران را تأسیس کرد. او از روش های سنتی آشپزی هندوستان، ادویه ها و عناصر تاثیرگزار بر غذاهای آن استفاده کرد و آن ها را روش های آشپزی ساکنین بریتیش کلمبیا ترکیب کرد و رستورانی را خلق کرد که یکی از معروف ترین و محبوب ترین رستوران های هندی در آمریکای شمالی است.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 3106 Cambie St, Vancouver, BC V5Z 2W2, Canada

ساعات کاری: 5:30-10PM

تلفن: 16047366664+

وب سایت: vijs.ca/vijs-restaurant

کروکودیل (Le Crocodile)

کروکودیل رستورانی فرانسوی در ونکوور است که در پخت غذاهای فرانسوی تخصص دارد. این رستوران به وسیله سرآشپز معروف فرانسوی، Michel Jacob تأسیس شد که فضایی بسیار دلچسب را برای صرف یک وعده غذایی عالی فراهم می نماید. کروکودیل هر روز برای وعده های نهار و شام از مهمانانش پذیرایی می نماید و دارای یک منوی مخصوص سرآشپز، منوی نهار، منوی شام و منوی دسر به صورت جداگانه است. اصلاً به دور از انتظار نبود که جیکوب که در زادگاهش، استراسبورگ، یک رستوران سه ستاره داشت، بعد از ورودش به کانادا رستوران فرانسوی خود را تأسیس کند. هدف اصلی جیکوب این بود که رستورانی را تأسیس کند که به تمام استانداردهای غذایی و رستورانی آن روز کانادا برسد و اکنون بعد از گذشت 22 سال، می توان به جرئت گفت که میشل جیکوب و رستوران او چیزی فراتر از انتظار هستند و ساکنین ونکوور از اینکه جیکوب رؤیای خود را در ونکوور دنبال کرد، بسیار مسرور هستند.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 909 Burrard St #100, Vancouver, BC V6Z 2N2, Canada

ساعات کاری: 11:30AM-2:30PM, 5:30-10PM (یکشنبه ها: تعطیل)

تلفن:................................

وب سایت: ecrocodilerestaurant.com

میکو (Miku)

سایت گردشگری cntraveller.com نام رستوران میکو را در لیست 10 کاری که حتماً باید در ونکوور انجام دهید قرار داده است. تخصص این رستوران در سوشی آبوری (Aburi) است. این مدل از سوشی که با تاباندن شعله مستقیم روی آن طبخ می گردد، تقریباً یک قرن پیش در ژاپن رایج شد. اِعمال مستقیم شعله روی سطح سوشی، بافت و مزه طبیعی ماهی را تقویت می نماید و باعث خلق یک طعم متفاوت می گردد. صاحب رستورانِ میکو، Seigo Nakamura، در ابداع سوشی آبوری از سس هایی مخصوص با محتویات و مواد اولیه غیرسنتی ژاپن استفاده کرد و برای هر ماهی، نوع خاصی از سس را استفاده می کرد. این شعله، سس سوشی را کاراملیزه می نماید و باعث آزاد شدن یک رایحه دودی و بیرون کشیدن برترین طعم های هر تکه از سوشی خواهد شد. رستوران میکو در فاصله یک پیاده روی کوتاه از هتل Pan Pacific، ساختمان Canada Place، Fly Over Canada و ترمینال کشتی های کروز و اتوبوس های دریایی واقع شده است.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 200 Granville St # 70, Vancouver, BC V6C 1S4, Canada

ساعات کاری: 11:30AM-11PM

تلفن: 16045683900+

وب سایت: www.mikurestaurant.com

گلوبال (Glowbal)

این رستوران، پرچمدار مجموعه رستوران های گلوبال در ونکوور است که در جدیدترین شاهکار معماری ونکوور یعنی باغ TELUS قرار گرفته است. این رستوران با منوی سبک کشورهای سواحل غربی، مجموعه بزرگی از استیک ها، غذاهای دریایی و پاستاها را در خود جای می دهد و برای گیاه خواران و رژیم های غذایی بدون گلوتن هم گزینه هایی دارد که می توانید از میان آنها انتخاب کنید. رستوران گلوبال 15 سال است که فعالیت می نماید و با غذاهایی بی نظیر، محیطی عالی و راحت و خدماتی به یادماندنی بر آن بوده است که با هر یک از مشتریانش طوری برخورد کند که گویی یک مهمان در خانه اش هستند.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 590 W Georgia St, Vancouver, BC V6E 1A3, Canada

ساعات کاری: 10AM-12AM

تلفن: 16046020835+

وب سایت: www.glowbalgroup.com

بلو واتر کافه (Blue Water Café)

اینجا مقصد صد درصد و نهایی علاقمندان به غذای دریایی است و به مهارتش در خلق طعم های بهشتی بریتیش کلمبیا معروفیت دارد. همواره از این رستوران به عنوان برترین رستوران غذای دریایی در ونکوور یاد شده است و خدمات و سرویس های بی رقیب این رستوران در شهر ونکوور، شهره عام و خاص بوده است. ساختمان این رستوران که روزگاری یک انبار قدیمی بوده، با آن آجرهای قدیمی و سبک نورپردازی اش، یک سازه تاریخی است که در قلب منطقه قدیمی و پرجنب و جوش Yaletown قرار گرفته است. نشستن در حیاط زیبای رستوران لذت بسیاری دارد. بعدازظهری که در بلو واتر می گذرانید، قطعاً یک تجربه از یاد نرفتنی است.

آدرس/شماره تلفن/وب سایت:

آدرس: 1095 Hamilton St, Vancouver, BC V6B 5T4, Canada

ساعات کاری: 4:30PM-12AM

تلفن: 16046888078+

وب سایت: www.bluewatercafe.net

سخن پایانی:

در پایان، باید گفت که صحنه رستوران های ونکوور یکی از جذاب ترین و پرجنب و جوش ترین در کانادا و حتی در سطح جهانی است. با تجربه غذاهای بی نظیر ارائه شده در این شهر، مسافران و گردشگران می توانند سفری لذت بخش از طعم ها و فرهنگ های مختلف را تجربه کنند. از رستوران های شیک گرفته تا غذاخوری های محلی و صمیمی، ونکوور مقصدی ایده آل برای طرفداران غذا است که با طیف گسترده ای از انتخاب های غذایی، هرگز ناامید نخواهند شد.

انتشار: 26 اسفند 1402 بروزرسانی: 26 اسفند 1402 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2235

به "آشنایی با معروفترین رستوران های ونکوور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با معروفترین رستوران های ونکوور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید