روسیه 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج می گردد

به گزارش مجله تار و سه تار، سازمان فضایی روسیه گفت این کشور می تواند در سال 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج گردد و تاسیسات خود را به دلیل نگرانی بیش از حد غیر قابل اعتماد بودن ایستگاه بین المللی فضایی راه اندازی کند.

روسیه 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج می گردد

دیمیتری روگوزین رییس سازمان فضایی روسیه گفت کار بر روی اولین ماژول یک ایستگاه جدید شروع شده است و انتظار می رود در اوایل سال 2025 به مدار برود.

یک مقام ارشد کرملین هشدار داد که به دلیل سن ایستگاه بین المللی فضایی، این ایستگاه با فاجعه ای روبروست و زندگی اعضای خدمه آن در معرض خطر قرار گرفته است. ایستگاه بین المللی فضایی تا سال 2025 ، 27 ساله خواهد شد. این در حالی است که ناسا اعلام نموده است این ایستگاه در اصل برای 15 تا 30 سال طراحی شده است.

روسیه تصاویر و ویدیویی از اولین ماژول خود را به اشتراک گذاشت که بخشی اصلی ایستگاه جدید و پیشرفته در حال گردش آن را تشکیل می دهد. انتظار می رود این ماژول شامل یک هتل توریستی باشد.

سازمان فضایی روسیه روس کاسموس تأیید کرد که ایستگاه جدید فضایی آن از پنج ماژول تشکیل شده است که شامل ماژول تجاری است و می تواند چهار توریست را در خود جای دهد.

ایستگاه بین المللی فضایی از 16 ماژول ساخته شده است که چهار ماژول با سرمایه روسیه و توسط این کشور ساخته شده است، 9 ماژول از آمریکا، دو ماژول از ژاپن و یک ماژول از اروپاست.

صحبت هایی در خصوص اضافه شدن ماژول های تجاری اضافی در آینده به این ایستگاه مطرح است که از جمله می توان از ماژول پیشنهادی از شریک تجاری فعلی ناسا به نام Axiom Space نام برد.

ایستگاه بین المللی فضایی که روسیه در چارچوب یک طرح فضایی بین المللی با شرکت 15 کشور در آن مشارکت می نماید، در سال 1998 ساخته شده است.

پیش از استفاده از ایستگاه فضایی بین المللی، روسیه از ایستگاه فضایی میر استفاده می کرد که از اتحاد جماهیر شوروی به ارث رسیده بود و در سال 2000 با تصمیم روسیه نابود و در اقیانوس آرام غرق شد.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1564

به "روسیه 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید