شبکه برق تهران چند ساله است؟

به گزارش مجله تار و سه تار، حدود 50 درصد از تجهیزات و شبکه برقی تهران پا به سن گذاشته و عمری بیش از 30 سال دارند؛ موضوعی که به یکی از دغدغه های مسئولان تبدیل و باعث شده سناریوی بهسازی این تجهیزات روی میز قرار گیرد.

شبکه برق تهران چند ساله است؟

به گزارش مجله تار و سه تار، برنامه ریزی های انجام شده حاکی از آن است که تا افق 1403 تمام تجهیزات قدیمی تهران باید به سازی و برای انجام این هدف باید هر سال 15 تا 20 درصد تجهیزات نوسازی شوند. پیش از این اعلام شده بود برای توسعه و بهینه سازی 30 درصد از شبکه های فرسوده برق تهران در افق 1404 احتیاج به 10 هزار میلیارد تومان سرمایه است.

در این راستا، غلامرضا خوش خلق - مدیرعامل برق منطقه ای تهران - در گفت وگو با مجله تار و سه تار، با بیان این که 25درصد از مشترکین کل کشور در حیطه عملیات برق تهران (پایتخت، قم و البرز) هستند، اظهار کرد: با توجه به میزان رشدی که در شبکه وجود دارد، معمولا برنامه های طولانی مدت 10 ساله را برای تامین برق پیش بینی می کنیم. در این راستا تا افق 1403 میانگین رشد حدود پنج درصد پیش بینی شده است و برنامه ریزی هایی که انجام می دهیم و پروژه هایی که اجرا می کنیم نیز در همین راستاست.

احتیاج نوسازی شبکه برق تهران به بیش از 34 هزار میلیارد تومان

وی با اشاره به قدمت تجهیزات برقی تهران گفت: قدمت تجهیزات برقی استان تهران بالاست و حدود 50 درصد از تاسیسات عمری بیش از 30 سال دارند. به همین دلیل باید به روز شوند تا با چالش روبرو نشویم. در این راستا، توجه به شرایط قیمت ها حدود 34 هزار و 400 میلیارد تومان برای به روزرسانی تجهیزات و تاسیسات تا افق 1403 پیش بینی شده است که عمدتا از منابع داخلی یا فاینانس تامین خواهد شد.

مدیرعامل برق منطقه ای تهران با اشاره به تامین برق استان های تهران، قم و البرز در پیک تابستان سال جاری گفت: بر اساس پیش بینی های انجام شده، تابستان سال جاری با 11 هزار مگاوات پیک مصرف توانستیم کلیه احتیاجهای مشترکین را رفع کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 249

به "شبکه برق تهران چند ساله است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه برق تهران چند ساله است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید