عبدی با چه فیلم هایی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد؟

به گزارش مجله تار و سه تار، بهزاد عبدی با فیلم های مختلفی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد.

عبدی با چه فیلم هایی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد؟

بهزاد عبدی آهنگساز در گفت و گو با خبرنگار ، درباره حضورش در جشنواره فیلم فجر و ویژگی کار هایی که انجام داده است، گفت: در بخش مسابقه، آبادان یازده 60 ساخته مهرداد خوشبخت و پسرکشی به کارگردانی محمد هادی کریمی را دارم.

او اضافه کرد: فیلم مهرداد خوشبخت از یک نگاه، اثری انسانی و نگاه متفاوتی به جنگ تحمیلی دارد و حماسه آدم هایی را نشان می دهد که هیچ وقت دیده نشده، اما باعث تغییر سرنوشت جنگ شدند. به لحاظ هنری هم فیلمی اکشن و دارای تکنیک های خوبی است.

عبدی ادامه داد:فیلم محمد هادی کریمی هم به یک افسانه با نگاه امروزی اشاره دارد و با نگاه زیبای خودشان شاعرانگی را اضافه کردند و خوشحالم به بخش مسابقه جشنواره راه پیدا کرد.

وی اظهار داشت:در فیلم آبادان یازده 60 به صورت خیلی جزئی از المان های آبادان و از ریتم استفاده کردم، ولی با محتوای فیلم پیش رفتم یعنی موج رادیو را به ریتم تبدیل کردم و از دل آن موسیقی فیلم را ساختم. پسرکشی هم که روایت یک انسان بود با نگاهی که به ارکستر داشتم و آن ها را با توجه به فضای قصه و داستان غمگین تر کردم.

عبدی با تحلیل نبود قهرمان در سینمای کنونی اظهار داشت: سال هاست سینمای ما قهرمان ندارد یعنی انگار فقط قرار است زندگی اجتماعی و روزمره را از نگاه کارگردان ببینیم و چیزی به نام قهرمان خلق نمی شود که بماند و اسطوره شود، در صورتی که این قهرمان می تواند بد یا خوب باشد.

این موسیقیدان گفت: وقتی به سینمای هالیوود و دنیا نگاه می کنیم می بینیم ارزشش به داشتن قهرمان است فردی که روی افراد جامعه تاثیر می گذارد، اما بیشتر سینمای ما از این نگاه غافل شده است در صورتی که از دیرباز تا کنون در هر زمینه ای قهرمان های زیادی داریم که می توانند در قالب فیلم سینمایی به مخاطبان عرضه شوند.

او ادامه داد: ما بیشتر اسیر موضوعات اجتماعی و تلخ شدیم و با دراماتیک کردن آن ها، فیلم می سازیم در صورتی که ایرانی قشنگ داریم که نباید فراموش شود.

این آهنگساز اظهار داشت: چون قهرمان نداریم با شخصیت های قصه فیلم های این روز ها همراه نمی شویم و همذات پنداری نمی کنیم؛شخصیت ها اینقدر بی رنگ شده اند که جذابیت های خود را از دست داده اند.

او اضافه کرد: به عنوان نمونه تا چه حد باید به مقوله اعتیاد بپردازیم؟ سینما که برای همیشه نباید آیینه عبرت جماعت شود! سینما باید به مردم حرکت دهد تا زمانی که مخاطب از سالن ها که بیرون می آید نکات مثبت فیلم و قهرمانش را جذب کند و با آن همراه شوند و یاد بگیرند مسائل منفی را در زندگی انجام ندهد.

عبدی گفت: تا زمانی که قصه ها و ماجرا ها عمقی و تامل برانگیز نباشد و قهرمان نداشته باشیم سینما روز به روز جذابیت های خود را از دست می دهد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 724

به "عبدی با چه فیلم هایی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدی با چه فیلم هایی در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر حضور دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید