عجیب ترین قوانین بعضی از شهر های جهان

به گزارش مجله تار و سه تار، سفر می تواند تجربه فوق العاده ای از آزادی و راحتی برای افراد فراهم کند اما این راحتی بدین معنی نیست که شما آزاد هستید تا هر کاری خواستید انجام دهید. گردشگران گاهی به دلیل عدم توجه به قوانین و هنجارهای فرهنگی با افراد بومی یا ماموران دچار مشکل می شوند که در بهترین حالت می تواند باعث شرمندگی و در بدترین حالت مجرمانه و غیرقانونی شناخته گردد. در بعضی جاها جویدن آدامس غیرقانونی است و در بعضی دیگر دور انداختن بلیط مترو. در خبرنگاران قصد داریم شما را با تعدادی از این قوانین عجیب آشنا کنیم.

عجیب ترین قوانین بعضی از شهر های جهان

مقاله مرتبط:

آزادی و راحتی از ضروریات هر سفری است اما اجازه ندهید چشمان شما را به بعضی اطلاعات و قوانین حائز اهمیت در مقصدتان، ببندد. سعی کنید علاوه بر داشتن لیست کارهایی که می خواهید انجام دهید لیستی از کارهایی که نباید انجام دهید هم تهیه کنید.

غذا دادن به کبوتران در ونیز ممنوع!

ریختن دانه برای پرندگان در میدان سن مارکو شهر ونیز (در کشور ایتالیا) ، به نظر سرگرمی بی ضرری باشد، اما در ونیز به دلیل جمعیت عظیم کبوتران، غذا دادن به آنها، ممنوع شده است. بعضی از مردم همچنان به پرندگان غذا می دهند اما از زمانی که تعداد بسیار زیاد پرندگان این منطقه، باعث تخریب مجسمه ها شده و منطقه احتیاجمند پاکسازی شده، این کار حتی جریمه هم به دنبال دارد.

آدامس درسنگاپور ممنوع!

از سال 1992 به خاطر آسیب های وارده به وسیله آدامس به سیستم حمل و نقل کشور سنگاپور، وارد کردن آدامس به این کشور غیرقانونی اعلام شد. با اینکه آدامس شما شاید بی ضرر به نظر رسد اما دولت سنگاپور اعلام نموده قبل از قدغن کردن آدامس در این کشور، سالانه حدود 106000 دلار برای تمیزکردن آشغال های آدامس و خرابی های به بار آمده توسط آن، هزینه می نموده به همین دلیل با واردنمایندگان و فروشندگان آدامس برخورد می نماید. هم اکنون بعضی از انواع آدامس های درمانی همچون آدامس نیکوتین دار و آدامس های بدون قند که برای سلامت دندان مفید هستند مجازند، اما آدامس های بادکنکی و قندی همچنان غیرمجاز محسوب می شوند.

آوردن نشان های مذهبی سایر ادیان به مالدیو ممنوع!

بسیاری از مردم فکر می نمایند که آوردن کتاب های سایر ادیان به یک کشور اسلامی همچون مالدیو غیرقانونی باشد، اما اینطور نیست تنها علامت های سایر ادیان همچون مجسمه ها توسط گمرک ممنوع اعلام شده است.

شرط بندی در هند ممنوع!

هر گونه بازی کارت همراه با پول در کشور هند ممنوع است، مراقب باشید که جزای سنگینی هم برای آن در نظر گرفته شده از جریمه های سنگین مالی تا حتی سه ماه محکومیت در زندان.

مواد مخدر در کشورهای جنوب شرقی آسیا ممنوع!

در کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند بالی، مالزی، سنگاپور و فیلیپین بخاطر مسائل بسیار زیاد قاچاق بدلیل همجواری با مثلث طلایی (منطقه بوجود آمده با مرزهای تایلند، لائوس و میانمار به عنوان بزرگترین فراوری نمایندگان مواد روان گردان جهان) قوانین سرسختانه ای علیه مواد مخدر وجود دارد. بسیاری از گردشگران دانسته یا ندانسته با حمل مواد روان گردان گرفتار این قوانین سخت شده اند. از چهره های سرشناس و بازیگران گرفته تا مردم عادی. بنابراین مراقب باشید مورد سوء استفاده قاچاقچیان قرار نگرفته و ناخواسته حامل مواد مخدر نباشید.

دورانداختن بلیط در شهرهای پاریس و مادرید ممنوع!

عواقب ناشی از دور انداختن یک بلیط مترو در بعضی شهرها ثابت می نماید که بی اطلاعی صرفا نمی تواند توجیه مناسبی برای قانون شکنی به شمار آید. بعضی گردشگران خصوصا آنهایی که قادر به صحبت به زبان رسمی آن منطقه نیستند به جهت عدم توانایی در خواندن تابلو های هشدار، گاهی توسط پلیس مترو دستگیر شده و تا زمانی که مبلغ مشخص شده به عنوان جریمه را پرداخت ننمایند اجازه خروج از ایستگاه را نخواهند داشت. می پرسید چرا؟ برای اینکه آنها بلیط تک سفره ای که با آن وارد مترو شده بودند را دور انداختند، چون فکر می کردند دیگر به آن احتیاجی ندارند در حالیکه در دست داشتن همان بلیطی که به نظر بی استفاده می آمد در هنگام خروج، ثابت می نماید شما در حین ورود به مترو بلیط تهیه نموده اید و گیت ورودی مترو را بدون بلیط و غیرمجاز، رد ننموده اید. برای جلوگیری از چنین پیش آمدهایی سعی کنید از بلیط های چند سفره بهره ببرید که هم مقرون به صرفه تر خواهند بود و هم اینکه، آن را دور نمی اندازید. در صورتیکه بخاطر نگه نداشتن بلیط تک سفره دستگیر شوید جریمه خروج از مترو می تواند تمام موجودی شما برای سفرتان را تمام کند.

بی احترامی به دولت در چین ممنوع!

چین مقصدی زیبا با پیشینه ای بسیار غنی است و دولتی بسیار متفاوت از بسیاری دولت ها دارد. به تازگی گروهی از گردشگران که از ملیت های آفریقای جنوبی و انگلیس و هندی بوده اند در این کشور به جرم ارتباط با گروه های تروریستی دستگیر و سپس از این کشور برگرداننده شده اند. در حالیکه گردشگران گفته اند که تنها به جرم تماشای مستندی در مورد چنگیزخان مغول فاتح چین، دستگیر شده اند. دولت چین این مستند را تبلیغ علیه امنیت کشور دانسته و با این عنوان گردشگران را در محل اقامت خود در حین تماشای این مستند دستگیر نموده است. شاید اینچنین مواردی به ندرت رخ دهد اما به یاد داشته باشید در مورد دولت و قوانین هر کشوری قبل از سفر به آن تحقیق کنید.

استفاده از سایت Airbnb در بعضی شهرها ممنوع!

سفرهای دقیقه نودی اغلب جالب و هیجان انگیز هستند اما دقت کنید که به پیدا کردن محل اسکان لحظه آخری زیاد تکیه نکنید خصوصا اگر به لحاظ مالی هم اهل سفر های مالی تر هستید. بسیاری از گردشگران که اهل سفر رفتن های دقیقه نودی هستند از سایت Airbnb (سایتی که مردم هر شهری خانه یا اتاق های اجاره ای خود را در آن به نمایش می گذارند) برای پیدا کردن محل اقامت مناسب و ارزان یاری می گیرند اما به یاد داشته باشید Airbnb در بعضی شهر ها (نیویورک، سنتا مونیکا، پاریس) غیرمجاز بوده و صاحب خانه برای قبول مسافران احتیاج به مجوز دارد.

پوشیدن لباس استتار نظامی در باربادوس ممنوع!

در کشور باربادوس(جزیره ای در شمال شرق ونزوئلا) تنها افراد نظامی اجازه پوشیدن لباس های استتار نظامی را دارند و گردشگران نباید لباس هایی با این طرح و رنگ به تن نمایند. این ممنوعیت برای مقابله با اعضای باند های جعل هویت سربازان و سرقت از مردم در 1980 به تصویب رسید. این قانون امروزه مانند قبل مشکل زا نیست اما همچنان جزو قوانین بوده و نباید ریسک کرد. اگر شما نیز در سفر های خود با قوانین عجیبی روبه رو شده اید آن را با خوانندگان خبرنگاران در میان بگذارید. منبع: businessinsiderمنبع: کجارو
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 725

به "عجیب ترین قوانین بعضی از شهر های جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عجیب ترین قوانین بعضی از شهر های جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید