عطیه زارع آرندی: برنده شدن در جشنواره مثل لاتاری نیست

به گزارش مجله تار و سه تار، تهران (پانا) - کارگردان مستند جاهای خالی پر گردد معتقد است اکران آنلاین آثار جشنواره باعث چند برابر شدن مخاطبان سینمای مستند شده است.

عطیه زارع آرندی: برنده شدن در جشنواره مثل لاتاری نیست

عطیه زارع آرندی که با کارگردانی مستند جاهای خالی پر گردد جایزه برترین فیلم و برترین کارگردانی را از چهاردهمین جشنواره سینماحقیقت دریافت کرد درباره اهمیت این جشنواره به خبرنگار پانا گفت: جشنواره سینماحقیقت طی سال های گذشته با حفظ اهمیت و اعتبار خود باعث شده تا سینمای مستند در ایران از سینمای داستانی پیشی بگیرد و فیلمسازان مستند به حضور در جشنواره ای عادلانه اعتقاد داشته باشند.

او درباره برگزاری آنلاین جشنواره سینماحقیقت بیان نمود: سال های گذشته شاهد ازدحام جمعیت و صف های طولانی پشت در سالن های سینما در کاخ جشنواره بودیم، با برگزاری آنلاین جشنواره این مساله وجود ندارد، اما اکران آنلاین آثار جشنواره باعث چند برابر شدن مخاطبان سینمای مستند شده است.

زارع آرندی ادامه داد: برگزاری فیزیکی جشنواره سینماحقیقت خالی از لطف نیست، حداقل تاثیرش این است که فیلمساز همراه با مردم در سالن سینما به تماشای فیلم می نشیند و شاهد بازخورد اثری می گردد که با زحمت بسیار خلق نموده است.

این مستندساز در پاسخ به این پرسش که باتوجه به اکران فیلمش در جشنواره چهاردهم سینماحقیقت با چه بازخوردهایی روبه رو بوده است، گفت: این مساله برای من عجیب است که هنوز با آدم هایی روبه رو می شوم که نمی شناسمشان اما به علت تماشا فیلمم به وسیله آن ها، دنیا مشترک و گفتمان جدیدی داریم که می توانیم در آن ساختار با یکدیگر صحبت داشته باشیم.

کارگردان بین دو قبر کهنه دفن شوند درباره تاثیر جایزه و حضور در جشنواره سینماحقیقت بر موقعیت کاری خود، گفت: جایزه هر جشنواره معتبر، شبیه به برنده شدن در لاتاری نیست که یک شبه زندگی را متحول کند، بلکه برای ادامه کار به فیلمساز انگیزه می دهد، تداوم داشتن در این راه می تواند تضمین نماینده موفقیت باشد.

او در سرانجام درباره تاثیر جشنواره سینماحقیقت بر تولیدات آثار مستند گفت: فیلمسازان زیادی را می شناسم که با انگیزه شرکت در جشنواره سینماحقیقت و ورود به دنیای حرفه ای مستندسازی، همیشه کوشش می نمایند و فیلم می سازند، این حرکت و پویایی، حاوی این پیغام است که جشنواره سینماحقیقت در مستندسازی جریان ساز است.

پانزدهمین جشنواره سینماحقیقت با دبیری محمد حمیدی مقدم از 18 تا 25 آذرماه برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 دی 1400 بروزرسانی: 26 دی 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1856

به "عطیه زارع آرندی: برنده شدن در جشنواره مثل لاتاری نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عطیه زارع آرندی: برنده شدن در جشنواره مثل لاتاری نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید