غواص تایلندی در عملیات نجات نوجوانان محبوس در غار جان باخت

به گزارش مجله تار و سه تار، یک غواص داوطلب تیم نجات نوجوانان تایلندی و مربی شان که در غار لوآنگ محبوس شده اند در راه بازگشت به مرکز فرماندهی امداد به دلیل تمام شدن اکسیژن جان خود را از دست داد.

غواص تایلندی در عملیات نجات نوجوانان محبوس در غار جان باخت

با تور تایلند زمستان 99 به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید و بازار های بانکوک، سواحل پاتایا و پوکت را ببینید و از آرامش چیانگ مای لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، مقامات تایلند می گویند: سمن کونان، گروهبان سابق نیروی دریایی این کشور که به صورت داوطلبانه در تیم نجات فعالیت می کرد، ساعت دو بامداد امروز (آدینه) در راه بازگشت از محل استقرار 12 نوجوان و مربی آنها به دلیل نرسیدن اکسیژن جان باخت.

مرکز فرماندهی نجات در عمق دو کیلومتری غار لوآنگ واقع در پارک جنگلی دوی نانگ نان مستقر شده است و این بچه ها در عمق چهار کیلومتری غار محبوس هستند.

این غواص 38 ساله که برای رساندن مخازن اکسیژن به محل استقرار این نوجوانان رفته بود در تونل های طولانی غار و در زیر آب دچار خفگی شد.

یک فرمانده نیروی دریایی تایلند می گوید: غواصی همیشه با ریسک همراه است. ممکن است که او از هوش رفته و غرق شده باشد. در هر حال باید منتظر نتیجه کالبد شکافی بمانیم.

تایلند و عملیات نجان نوجوانان فوتبالیست محبوس در غار

عملیات بین المللی نجات 12 نوجوان که به همراه مربی شان برای اردوی تفریحی علمی وارد غار دوی نانگ نان شده بودند، همچنان ادامه دارد.

این نوجوانان فوتبالیست در تاریخ 23 ژوئن به دنبال وقوع سیلاب و پر شدن غار ناپدید شدند. عملیات نجات بلافاصله شروع و کوشش شد میلیون ها لیتر از آبی که غار را پر نموده بود با پمپاژ تخلیه گردد اما خالی کردن تونل های غاری با این عمق ممکن نبود.

با پیوستن غواصان محلی و بین المللی به عملیات نجات، این نوجوانان و مربی شان 9 روز بعد توسط دو غواص خارجی پیدا شدند. تیم نجات آذوقه، دارو و مایحتاج لازم را به این نوجوانان می رساند.

اما با وجود پیدا شدن این تیم فوتبال و مربی شان، آنها باید برای خروج از غار آموزش غواصی ببینند زیرا خالی کردن سیلاب داخل غار ممکن نیست و برای خروج طبیعی آب نیز باید تا انتها فصل صبر کرد.

به گزارش یورونیوز، از سوی دیگر شنا کردن نوجوانان 11 تا 16 ساله محبوس در تونل های پرآب، طولانی و بدون اکسیژن غار، کاری پرخطر است که احتیاج به برنامه ریزی دقیق دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 595

به "غواص تایلندی در عملیات نجات نوجوانان محبوس در غار جان باخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غواص تایلندی در عملیات نجات نوجوانان محبوس در غار جان باخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید