فدراسیون بدهی های پیام را نمی بخشد، به حفظ سهمیه والیبال استان امیدوارم

به گزارش مجله تار و سه تار، خبرنگاران/خراسان رضوی سرپرست معاونت توسعه ورزشی اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی گفت: امیدی به تسویه بدهی های پیام تا تاریخی مشخص نداریم و بدیهی است که باید مدیرعامل یک تیم، خودش آورده مالی داشته باشد.

فدراسیون بدهی های پیام را نمی بخشد، به حفظ سهمیه والیبال استان امیدوارم

جبار قوچان نژاد در برنامه رادیویی صدای ورزش در مورد جلسه ای که در اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی پیرامون شرایط پیام مشهد با حضور فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان استان و علی شیخ الاسلامی، مدیرعامل باشگاه پیام برگزار شد، اظهار کرد: تمامی رشته های ورزشی، حفظ سرمایه های آنان و نمایندگان استان در لیگ های کشوری برای ما از اهمیت ویژه ای برخودارند و موظف هستیم مسائل مربوط به آنان را دنبال کنیم.

وی اضافه نمود: این جلسه یک نشست کاری بود. البته باید تاکید کنم که اختلاف نظر و مشکل شخصی میان من و علی شیخ الاسلامی وجود دارد. بابت تهمت ها و کارهایی که او در سال گذشته انجام داده، حقی دارم. این موضوع را به خدا سپرده ام و به هیچ عنوان با او کنار نخواهم آمد. در این جلسه در مورد کدورت ها هیچ صحبتی نداشتیم. با توجه به ارتباطاتی که با فدراسیون والیبال دارم از سوی مدیر کل ورزش وجوانان استان موظفم مشکل پیام را پیگیری کنم. در وهله نخست حفظ نماینده استان در اولویت واقع شده است.

سرپرست معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی شرح داد: گرچه برای این کار دیر شده، اما هر روز جلسات خوبی را برای حل این موضوع برگزار می کنیم. مردم مشهد به خصوص در رشته والیبال شایستگی فراوانی دارند. تیم های خراسان از سال 90 در جمع چهار تیم برتر کشور حضور داشته اند، اما در سال گذشته پیام با رتبه دوازدهم از لیگ برتر حذف شده است. از همین رو احساس مسئولیت بیشتری نسبت به این قضیه می کنم. در گذشته می گفتند که قوچان نژاد به فکر خودش است، اما در حال حاضر مسئولیت های دیگری دارم و قرار نیست مربی شوم. با این حال پیگیر شرایط نماینده والیبال خراسانم تا در لیگ برتر حضور داشته باشد.

قوچان نژاد گفت: جلساتی متعددی با افراد و ارگان های مختلف برگزار کرده ایم، اما نمی توانم نامی از آنان ببرم. طی صحبت هایی که با فدراسیون والیبال داشتم، دو تا سه میلیارد بدهی پیام باید تسویه شود. این تیم حدود 700 میلیون تومان به فدراسیون والیبال بدهکار است. 150 میلیون تومان نیز هزینه ثبت نام است. فدراسیون والیبال با وجود دستگاه های نظارتی نمی تواند گذشت کند. از سوی دیگر حق و حقوق بازیکنان و کادرفنی در سال های 97 و 98 باقیمانده و این اتفاقات باعث شده تا امکان حضور پیام در لیگ کمرنگ شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا امیدی وجود دارد که پیام به کمک ارگان یا اسپانسری بتواند درصدی از بدهی های خود را تا تاریخی مشخص پرداخت کند یا خیر، گفت: این اتفاق رخ نخواهد داد. مدیریت پیام به منابع دیگر چشم دوخته است. معمولا مدیرعامل یک تیم باید خودش آورده ای داشته باشد و در کنار آورده های خودش، از کمک های جانبی هم بهره مند شود، اما او نمی تواند آورده و اسپانسری برای باشگاه داشته باشد. در حال حاضر پیام اگر منبع مالی و اسپانسر داشت، در لیگ برتر ثبت نام می کرد و نیازی به کمک های اداره کل ورزش وجوانان استان نبود. با دو سه گزینه خیلی خوب مذاکرات را دنبال می کنیم، اما امیدوارم دیر نشده باشد.

سرپرست معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی تاکید کرد: پیام را حذف نکرده ایم، این باشگاه در صورت تسویه بدهی چند میلیاردی خود می تواند در لیگ برتر حضور داشته باشد. اگر این قضیه انجام نشود، یکی دو گزینه داریم و امیدوارم مردم مشهد یک بار دیگر سالن مهران را پرشور و پرجمعیت ببینند. شرایط برای حضور پیام در لیگ برتر خیلی سخت است. محمدرضا داورزنی، رییس فدراسیون والیبال تاکید دارد که ابتدا باید باشگاه پیام نسبت به تسویه بدهی های خود اقدام کند، در صورت این اتفاق برای او فکری خواهند کرد. علی رغم این که تیم های لیگ برتر فصل 99 مشخص شده اند، اما شاید با افزایش تعداد تیم ها و تقسیم آنان در دو گروه بتوان کاری کرد که البته باز هم تاکید می کنم همه این فرضیه ها منوط بر تسویه حساب کامل است، اما خودمان هم امیدی به تسویه حساب کامل نداریم.

قوچان نژاد در مورد پرداخت بدهی های پیام با وجود تغییر نام و حضور اسپانسری دیگر عنوان کرد: در هر استان اگر حتی نام تیم خود را تغییر دهند و تمام چارت هم عوض شود، بایستی بدهی های گذشته والیبال آن استان پرداخت شود تا شرایط برای فعالیت تیم جدید فراهم شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1073

به "فدراسیون بدهی های پیام را نمی بخشد، به حفظ سهمیه والیبال استان امیدوارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فدراسیون بدهی های پیام را نمی بخشد، به حفظ سهمیه والیبال استان امیدوارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید