ماجرای اجرای یک کارگردان در شبکه نسیم

به گزارش مجله تار و سه تار، فلورا سام که این شب ها اجرای برنامه نفس را بر عهده دارد درباره اجرای این برنامه و ویژگی های آن سخن گفت.

ماجرای اجرای یک کارگردان در شبکه نسیم

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، فلورا سام که این شب ها اجرای برنامه نفس را در شبکه نسیم بر عهده دارد درباره این برنامه که به روایت داستان های مردمی می پردازد به خبرنگار مهر بیان نمود: قبل از اینکه جلوی دوربین برویم دوستان، خلاصه ای از داستان و نقاط عطف زندگی مهمان را برایم تعریف می کنند، اما زمانی که جلوی دوربین می رویم، سوال هایی به فکر خودم می رسد و دست من برای پرسیدن آن ها باز است.

این کارگردان درباره اجرای این برنامه بیان نمود: برای من سناریویی درباره اجرای برنامه نوشته نشده است، برخی اوقات در میان سوال هایی که می پرسم تازه یک سری نکات مهم از زندگی مهمان را درمی یابیم.

وی در مقایسه اجرا با دیگر فعالیت های خود در حوزه نویسندگی و کارگردانی نام کرد: وجه نویسندگی من به نسبت کارگردانی بیشتر در اجرای این برنامه کمک کننده بود. به عبارتی در برخی مواقع کمی ریتم داستان گویی را عوض می کنم یا برخی اوقات حس می کنم یک علامت سوال به وجود آمده است که اگر پرسیده شود شاید فرایند داستان را عوض کند و من بر همین اساس از آن استفاده می کنم.

سام درباره اجرای برنامه در صورت پخش زنده هم توضیح داد: برنامه زنده ریسک پذیر است چراکه تو به نام مجری باید حواست به همه چیز باشد. در این گونه برنامه ها ممکن است بخشی از صحبت های ما را به اصطلاح دربیاورند. من تجربه اجرای زنده ندارم و اصلاً آن را به من نمی سپارند. برنامه زنده را به کسی می دهند که چارچوب برنامه زنده را می شناسد و اجرای آن را بلد است.

وی درباره اینکه چقدر این اجرا می توانست او را از دیگر فعالیت ها مثل کارگردانی دور کند هم گفت: به دلیل بحران کرونا و عدم واکسینه شدن هنرمندان (البته من به دلیل سنم، واکسینه شده ام) پیشنهادی را قبول نکردم. ما از زمان کرونا تعداد زیادی هنرمند را از دست داده ایم. بازیگری جزو معدود مشاغلی است که باید در آن بدون ماسک و اغلب در فضای بسته کار کنید؛ لذا این اجرا من را از کاری دور نکرده است؛ البته در حال حاضر در کنار اجرا مشغول نگارش یک پروژه هم هستم.

سام همچنین درباره رضایتش از برنامه تا این قسمت از پخش نام کرد: من نمی توانم بگویم رضایت صددرصدی دارم، اما نفس به نام برنامه ای که به تازگی فرایندی را شروع کرده، قابل قبول است. به نظرم خیلی جای کار دارد، زیرا تا به حال برنامه ای که مخصوص بانوان باشد، نداشتیم. متاسفانه گروه اجرایی در یک محدوده زمانی قرار گرفتند که اگر این محدودیت نبود بهتر می توانستند همه چیز را طراحی کنند و پیش ببرند. باتوجه به جمیع جوانب، خروجی کار تا به اینجا خوب بوده است.

کارگردان سریال های مرضیه و ما فرشته نیستیم درباره اینکه چه تعداد از این قصه ها پتانسیل ساخت سریال داشته است بیان نمود: چنین ظرفیتی فراهم نبود، اما چند شخصیت هستند که فوق العاده بودند و اگر به تصویر کشیده شوند، کار جذابی می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1724

به "ماجرای اجرای یک کارگردان در شبکه نسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای اجرای یک کارگردان در شبکه نسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید