مراحل تنظیم نرم افزار Mail در سیستم عامل مک

به گزارش مجله تار و سه تار، در این مطلب می خواهیم مراحل تنظیم نرم افزار Mail در سیستم عامل مک را مرور کنیم.

مراحل تنظیم نرم افزار Mail در سیستم عامل مک

به گزارش خبرنگاران به نقل از جی اس ام،پس از اینکه اپل تراشه ام وان خود را برای سری مک رونمایی و عرضه کرد، بسکمک از کارشناسان به مقایسه عملکرد این دو سیتم عامل پرداختند و به مقایسه این دو در موارد مختلف پرداختند. مایکروسافت بعد از انتظار فراوان بالاخره شبیه ساز 64 بیتی را برای ویندوز آرم منتشر کرد. اکنون کارشناسان فناوری نتایج مقایسه خود از این دوسیستم عامل را روی آرم منتشر کرده اند.

اجرای برنامه های ویندوز روی پردازنده های آرم با مشکلاتی همراه است. در حال حاضر فقط دو تراشه آرم از سیستم عامل ویندز پشتیبانی می کنند. تراشه اول کوالکام اسنپدراگون 8cx و نسل دوم همین تراشه که توانایی اجرای ویندوز را دارد. در این بین مایکروسافت با همکاری کوالکام دو تراشه دیگر توسعه داده که قدرت بخش سرفیس پرو ایکس است، این دو تراشه همان SQ1 و SQ2 هستند. تا هفته گذشته ویندوزهای مبتنی بر آرم فقط می توانستند برنامه هایی که به صورت بومی برای پرددازنده های آرم توسعه داده شده بود اجرا کنند، یا نهایتا برای برنامه های 32 بیتی یا x86 از شبیه ساز استفاده کنند. پس از تاخیری طولانی اما ردموندی ها بالاخره شبیه ساز برنامه x64 یا 64 بیتی را برای ویندوز تحت آرم عرضه کردند و اکنون کاربران می توانند برنامه های 64 بیتی را از طریق شبیه ساز اجرا کنند. بیشتر قریب به اتفاق برنامه های امروزی از قابلیت آدرس دهی به صورت 64 بیتی برخوردارند و از این ویژگی بهره می برند. از آنجا که این برنامه ها به صورت بومی اجرا نمی شوند، بنابراین سرعت کندتری دارند. اپل نیز مک را روی پردازنده 64 بیتی ام وان اجرا می کند و در کنار آن نیز از نرم افزار شبیه ساز روزتا 2 بهره می برد تاز زمانی که برنامه ها به صورت بومی برای این تراشه توسعه داده می شوند، کاربران چندان به زحمت نیفتند.

به لطف بررسی سایت های مختلف از مک های مبتنی بر اپل سیلیکون، اکنون از عملکرد آن ها آگاهی کامل داریم و میدانیم که عملکرد خوبی دارند. اکنون که مایکروسافت شبیه ساز 64 بیتی خود را عرضه کرده است، می توان به صورت مستقیم ویندوز و مک را روی آرم مقایسه کرد. اپل و مک بوک ایر به کمک پردازنده ام وان پیروز به کسب چیزی شدند که مایکروسافت از آن عاجز بود و آن ارائه یک اکو سیستم قابل قبول جدید از سخت افزار و نرم افزار روی آرم بود.

نحوه آزمایش ها

در یک طرف بررسی سرفیس پرو ایکس با تراشه SQ1 نسل اول وجود دارد. متاسفانه به نسخه قدرتمندتر این تراشه یعنی نسل دوم آن دسترسی نداشتیم. روی سرفیس پرو ایکس ویندوز نسخه Build 21277 و کدهای اضافی برای درایور Adreno GPU را نصب کردیم تا برنامه های 64 بیتی x86 را اجرا کند. (مایکروسافت هشدار داده که ممکن است همه برنامه ها حتی با شبیه ساز نیز اجرا نشوند.) در سوی دیگر مقایسه رقیب سرسختی چون مک بوک ایر با پردازنده ام وان وجود دارد.

قبل از شروع آزمایش ها می شد حدس زد که برنامه های 64 بیتی با شبیه ساز به کندی اجرا شوند که بعد از بررسی ها و اجزای برنامه های 64 بیتی روی پردزانده SQ1، دریافتیم که کندی آن فراتر از تصور است. روی مک بوک ایر از نرم افزارهای گیک بنچ همچون GeekBench 5، Cinebench R23 ، HandBrake و بازی Rise of the Tomb Raider استفاده کردیم. همچنین یک لپ تاپ سوم ویندوزی چون HP Pavilion x360 Convertible 14 را اضافه کردیم تا بررسی ها جامع تر باشند. لازم به یادآوری است لپ تاپ مذکور یک سیتم ویندوزی متوسط با قیمت 700 دلار است که از پردازنده Core i5-1035G1 در درون خود بهره می برد.

اگر منصفانه بخواهیم نگاه کنیم شبیه ساز ردموندی ها هنوز در مراحل اولیه است و به مرور زمان قطعا بهتر خواهد شد. همچنین تراشه موجود، نسل اول SQ1 است و از حدبیشتر فرکانس 3 گیگاهرتز پشتیبانی می کند، هرچند در SQ2 نیز روی 3.1 گیگاهرتز تنظیم شده است. تنظیمات روی حدبیشتر عملکرد تنظیم شده بود و نتایج بدون تغییر بودند. ویندوز روی آرم بسیار عقب تر از مک روی ام وان است و به سختی می توان پذیرفت که بهبودهای آینده مایکروسافت باعث نزدیک تر شدن این دو خواهد شد.

بررسی نتایج

گیک بنچ هردو پردازنده و پردزانده گرافیکی را مورد آزمایش قرار می دهد. نسخه فعلی گیک بنچ 5 نمی توانست پردازنده SQ1 کوالکام را در بخش گرافیکی مورد آزمایش قرار دهد بنابراین فقط عملکرد پردازنده را در بخش تک هسته ای و چند هسته ای نشان داده شده است. می توان مشاهده کرد که SQ1 در مقایسه با تراشه ام وان چقدر ضعیف تر است.

اگرچه پردازنده SQ1 کوالکام با عملکرد لپ تاپ HP Pavilion x360 Convertible 14 با پردازنده Core i5-1035G1 قابل رقابت است اما با تراشه ام وان اپل فرسنگ ها فاصله دارد.

به سراغ معیار جدیدتر R23 می رویم که از تصاویر پیچیده تری در مقایسه با R15 بهره می برد. نسخه جدید R23 از تراشه های اپل پشتیبانی می کند اما برای پردازنده SQ1، هیچ گونه بهینه سازی رخ نداده است. اما با تمام این اوصاف حتی نمی توان آن ها را در یک رده قرار داد چه رسد به اینکه آن ها را باهم مقایسه کرد.

در تست Cinebench R23 عملکرد خالص پردازنده اندازه گیری شده اما عملکرد پردازنده ام وان چهاربرابر سرفیس پرو ایکس و تراشه SQ1 است.

HandBrake یک ابزار اپن سورس برای کدگذاری ویدیو و یک بنچ مارک محبوب است. آخرین نسخه آن یعنی 1.4 اختصاصا برای مک نوشته شده و از پردازنده ام وان پشتیبانی می کند. برای ویندوز از آخرین نسخه عمومی یعنی 1.33 استفاده کردیم که تفاوت اصلی مربوط به ورژن نرم افزار نیست. تراشه SQ1 با سرعت تقریبا یک فریم در ثانیه، یک فیلم 12 دقیقه ای 4K را در مدت 2 ساعت به فرمت 1080 H.265 تبدیل کرد. تراشه ام وان اپل سرفیس پرو ایکس را به راحتی قورت می دهد!

دراین بررسی مک بوک ایر و تراشه ام وان بیش از 6 برابر سریعتر از سرفیس پرو ایکس است.

در سرانجام به سراغ بازی Tomb Raider رفتیم و آن را به اجرا گذاشتیم و البته که سرفیس پرو ایکس به راحتی توانایی اجرای این بازی را نداشت. در عوض روی HP Pavilion با وضوح 1280 در 800 (تنظیمات متوسط) اجرا کردیم تا با مک بوک ام وان مقایسه کنیم.

مایکروسافت با SQ1 در مقابل سایر لپ تاپ های ویندوزی

بار دیگر سرفیس پرو ایکس را با سایر لپ تاپ های ویندوزی مقایسه کردیم و عملکرد تراشه SQ1 با شبیه ساز را در کنار دیگر لپ تاپ های ویندوزی را به نظاره نشستیم. باز هم شبیه ساز به درستی عمل نمی کرد. آزمایش 3DMark Sky Diver را که معمولا برای آزمایش عملکر سه بعدی از آن استفاده می شود اجرا کردیم که متاسفانه روی آدرنو اجرا نمی شد. PCMark 8 Creative نیز اجرا نشد و اجرای Cinebench R15 نیز با مشکلاتی همراه شد و ادامه کار با سرفیس پرو ایکس ناممکن شد. اما توانستیم HandBrake نسخه قدیمی تر را اجرا کنیم که جای خشنودی بود. HandBrake مهر تاییدی بر عملکرد ضعیف تراشه SQ1 زد و در برابر لپ تاپ های ویندوزی مدرن و حتی X86 اینتل حرفی برای گفتن نداشت. یک لپ تاپ سه سال پیش با نام Chuwi Hi13 نیز از سرفیس پرو ایکس بهتر عمل کرد

بار دیگر شاهد عملکرد ضعیف سرفیس پرو ایکس چهاربرابر کندتر از لپ تاپ های اقتصادی ویندوزی هستیم.

نتیجه گیری: ویندوز احتیاج به یک معجزه دارد

دو سال پیش به آینده ویندوز روی آرم خوش بین بودیم و دورنمای روشنی را متصور بودیم. شبیه ساز 64 بیتی ردموندی ها باید چیزی شبیه بال برای ویندوز آرم باشد و باید دید مایکروسافت چگونه و چطور آن را برای اسنپدراگون بهینه می کند تا کاربران بتوانند از مزایای طول عمر باتری و اتصال LTE بهره ببرند. حدود دوسال است که اسنپدراگون تراشه ای برای ویندوز توسعه نداده است و در رویداد اخیر Snapdragon Tech نیز حرفی از توسعه تراشه و آینده ویندوز روی آرم نزد.

شبیه ساز مایکروسافت فعلا در مراحل اولیه است و اظهار نظر قطعی در مورد آینده آن هنوز زود است. اما بازهم سخت است که بتوان باور کرد با توسعه بیشتر آن شکاف بین ویندوز و مک مبتنی بر آرم کم می شود. شاید تا شش ماه دیگر ردموندی ها بتوانند به بهبود شبیه ساز خود ببالند و

در این مدت اپل نیز بیکار ننشسته و در حال بهتر کردن مک روی اپل سیلیکون است. شاید مایکروسافت باید آهنگ چیزی شبیه معجزه را مدام با خود تکرار کند و امیدوار به محقق شدن آن باشد. اما با ترکیب فعلی اسنپدارگون و ویندوز آرم چندان نمی توان به آینده این دو خوش بین بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1331

به "مراحل تنظیم نرم افزار Mail در سیستم عامل مک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراحل تنظیم نرم افزار Mail در سیستم عامل مک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید