مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی هایی در بین کشاورزان شده است

به گزارش مجله تار و سه تار، نماینده مردم خوانسار و گلپایگان با اشاره به تجمع کشاورزان در اصفهان، گفت: مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی هایی در بین کشاورزان شده است.

مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی هایی در بین کشاورزان شده است

علی بختیار در گفت وگو با مجله تار و سه تار با اشاره به تجمع کشاورزان اصفهانی در اعتراض به مسئله آب، اعلام کرد: مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی هایی شده است. استان اصفهان مجموعه بزرگی از صنایع را در اختیار دارد و حدود چهار هزار و 500 میلیارد تومان در اختیار این صنعت است و در عین حال این صنعت بخش زیادی از منابع آبی اصفهان را از بین برده است.

وی در ادامه توضیح داد: راهکار مشکل آب، تقابل بین استان ها یا طرح های بین استانی نیست بلکه راهکار، شیرین سازی آب دریای عمان و خلیج فارس و انتقال آن به استان ها است.

بختیار در ادامه با اشاره به ماده 36 قانون برنامه ششم، اعلام کرد: طبق این ماده شیرین سازی آب دریای عمان و خلیج فارس و انتقال آن به استان ها یک تکلیف است که نه تنها مشکل آب استان اصفهان بلکه مشکلآت تمامی استان ها را حل خواهد نمود.

وی در ادامه اعلام کرد: صنعت اصفهان که متشکل از پالایشگاه، پتروشیمی، ذوب آهن و سایر بخش ها است، اکنون باید به داد مشکل آب اصفهان برسد. صنعت کشور متناسب با شرایط مرکز کشور گسترش نیافته است.

بختیار در ادامه اظهار کرد: توسعه صنایع به ضرر اصفهان بوده است و اکنون که این کار اجرا شده است، این صنعت باید این بار را به دوش بکشد و در بحث شیرین کردن آب دریا و انتقال آن، همکاری کند.

وی در خاتمه گفت: امروز گروه های سرمایه گذاری هستند که حاضر به انجام این کار هستند. حدود یک سال است که کارگروهی از تمام بخش های مرتبط در کشور تشکیل شده تا بتوانیم آب شیرین کن ها را در کشور به راه بیاندازیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 77

به "مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی هایی در بین کشاورزان شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسئله آب در اصفهان باعث ایجاد نارضایتی هایی در بین کشاورزان شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید