معترضان ترکیه ای، اخراج آمریکایی ها و بستن اینجرلیک را خواهان شدند

به گزارش مجله تار و سه تار، معترضان ترکیه ای در رد اقدام واشنگتن در به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه در سال 1915 ضمن برپایی تظاهرات، اخراج آمریکایی ها از پایگاه هوایی اینجرلیک را خواهان شدند.

معترضان ترکیه ای، اخراج آمریکایی ها و بستن اینجرلیک را خواهان شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، همزمان با شدت دریافت واکنش های مقام های آنکارا علیه اقدام واشنگتن در به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه در سال 1915 توسط امپراطوری عثمانی، تعدادی از معترضان ترکیه ای نیروهای نظامی آمریکا از پایگاه هوایی اینجرلیک را خواهان شدند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا شامگاه شنبه چهارم اردیبهشت ماه، نسل کشی ارامنه در دوران امپراطوری عثمانی را به رسمیت شناخت و گفت: هر سال در این روز، ما کسانی که در نسل کشی ارامنه در دوران عثمانی کشته شدند را یادآوری می کنیم. وی اضافه کرد، در 24 آوریل 1915، یک میلیون و پانصد هزار ارمنی توسط امپراطوری عثمانی قتل عام شدند.

بنا بر گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، تعدادی از معترضان ترکیه ای با تجمع در برابر پایگاه هوایی اینجرلیک در استان آدنا علیه این اقدام دولت آمریکا تظاهرات کردند.

طبق این گزارش، معترضان در تظاهرات خود از دولت ترکیه خواستند این پایگاه نظامی را تعطیل و نظامیان آمریکایی مستقر در آن را از ترکیه اخراج کند.

این تجمع اعتراضی را اتحادیه جوانان ترکیه برنامه ریزی و سازماندهی کرد. به گفته این اتحادیه، اقدام دولت بایدن در به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه غیرقانونی و فاقد وجاهت قانونی است.

معترضان ضمن اهتزار پرچم ترکیه در این تظاهرات بنرهایی در دست داشتند که روی آنها این مطالب نوشته شده بود: ناتو برو بیرون- دشمن آتاتورک، در جواب به دروغ گویی های ایالات متحده درباره نسل کشی، اینجرلیک را ببندید، به ناتو نه بگویید اینجا سرزمین ماست.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 خرداد 1400 بروزرسانی: 6 خرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1560

به "معترضان ترکیه ای، اخراج آمریکایی ها و بستن اینجرلیک را خواهان شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معترضان ترکیه ای، اخراج آمریکایی ها و بستن اینجرلیک را خواهان شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید