موفقیت پزشکان ایرانی در استفاده از پلاسما و پلکسر برای جراحی سطح چشم

به گزارش مجله تار و سه تار، پزشکان ایرانی پیروز شدند روش نوین و غیرتهاجمی در درمان بیماری های سطح چشم به کار ببرند. در این شیوه ابداعی، برای اولین بار در جهان، از پلاسما برای جراحی سطح چشم استفاده شد.

موفقیت پزشکان ایرانی در استفاده از پلاسما و پلکسر برای جراحی سطح چشم

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، شرکت دانش بنیان مایا اسلیم آریا (مداریا)، پس از تحقیقات فراوان توانست قابلیت های دستگاه پلکسر را در چشم پزشکی به نام روش پانیذ معرفی نماید و پزشکان ایرانی در مرکز سلامت بینایی برای اولین بار در جهان پیروز شدند روشی نوین و غیرتهاجمی در درمان بیماری های سطح چشم به صورت (non-surgery) بدون جراحی انجام دهند. این روش، جایگزین بسیار مناسبی برای اتاق عمل در بسکمک از موارد درمانی است.

در هفتمین همایش بین المللی چشم پزشکی که صبح روز جمعه در محل هتل اسپیناس پالاس تهران برگزار شد، از روش اختراع شده پانیذ در درمان بیماری های سطح چشم با انجام جراحی زنده و به صورت عملی روی سطح چشم تعدادی از بیماران، رونمایی شد.

مصطفی فرهی قائم مقام شرکت دانش بنیان مایا اسلیم آریا (مداریا) در ارتباط با این روش نوین در درمان بیماری های سطح چشم اعلام کرد: در شرکت دانش بتیان مایا اسلیم آریا که از 20 سال پیش شکل گرفته است، شرکتی تولیدی و وارداتی است و با شعار تا شادی با فناوری به دنبال درمان سریع و با کمترین درد و هزینه برای بیماران هستیم. در این راستا حمایت از مرکز سلامت بینایی را در استفاده از دستگاه پلکسر در بیماری های چشم و پوست در پیش گرفتیم.

فرهی اضافه نمود: در حوزه چشم پزشکی کار علمی بزرگی انجام شد و با کمک موسسه سلامت بینایی توانستیم بخشی از امور مربوط به چشم پزشکی را از اتاق عمل به داخل مطب بیاوریم. امروز با حضور بیش از 150 نفر از متخصصان چشم پزشکی اعلام کردیم برای اولین بار در جهان پزشکان و محققان ایرانی از فناوری پلاسما در درمان بیماری های سطح چشم، استفاده کردند.

وی در خصوص برنامه ویژه هفتمین سمینار تخصصی چشم پزشکی هم گفت:: در این برنامه معرفی محصول اجرا شده و پس از آن چندین مورد به صورت زنده تحت درمان با این روش قرار می گیرند.

فرهاد نجات از متخصصان چشم پزشکی در تشریح این روش درمانی با اشاره به این که استفاده از روش درمانی با پلاسما امن، پاک، به صرفه و باارزش اضافه نموده بالا است که کاهش چشمگیر هزینه ها را در پی دارد، گفت: پلاسما یک محیط یونیزه است که استفاده پرکاربردی در درمان انواع سرطان، کاهش تاثیرات آلرژیک، غیرفعال کردن باکتری ها، ممانعت از خونریزی ها در اعمال جراحی و ازبین بردن آلودگی های محیطی داشته است.

نجات ادامه داد: دو دهه از آغاز کاربرد های پلاسما می گذرد و در این دو دهه شاهد پیشرفت چشمگیری در این علم که محل تلاقی چهار علم دیگر از جمله فیزیک، مهندسی، بیولوژی و طب هستیم.

این متخصص چشم پزشکی اضافه نمود: تجربه های پیروزی که در دیگر حوزه های پزشکی انجام شد ما را به استفاده از پلاسما در جراحی های سطح چشم امیدوار کرد و درنهایت با تحقیقات بسیار زیاد اجرا شده روش درمان با نام فارسی پانیذ برای استفاده از پلاسما توسط متخصصان ایرانی ابداع شده و در این نوع از جراحی ها به کار گرفته شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 698

به "موفقیت پزشکان ایرانی در استفاده از پلاسما و پلکسر برای جراحی سطح چشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موفقیت پزشکان ایرانی در استفاده از پلاسما و پلکسر برای جراحی سطح چشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید