کمبود حادی در حوزه دارو های مربوط به سرطان نداریم

به گزارش مجله تار و سه تار، انصاری گفت: خوشبختانه در حال حاضر کمبود حادی در حوزه دارو های شیمی درمانی و هورمون درمانی نداریم و با همکاری وزارت بهداشت، دانشگاه های علوم پزشکی سطح کشور و بخش خصوصی تجهیزات رادیوتراپی مورد نیاز نیز به شکل گسترده ای تامین میگردد.

کمبود حادی در حوزه دارو های مربوط به سرطان نداریم

به گزارش گروه اجتماعی مجله تار و سه تار، به نقل از روابط عمومی انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران دکتر منصور انصاری در فرایند آمادگی برای برگزاری چهارمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی چهاردهمین کنگره سالیانه کلینیکال آنکولوژی ایران گفت این کنگره با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته داخلی و خارجی، 27 تا 29 آذر ماه در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

وی اضافه نمود: آخرین دستاورد های علمی در زمینه درمان سرطان در رشته های مختلف آنکولوژی بویژه تومور هایی همچون تومور های پستان، سر و گردن، تومور های دستگاه تناسلی زنان و مردان و تومور های گوارش توسط این اساتید در کنگره ارائه خواهد شد.

دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ادامه داد: تومور پستان از جمله تومور های شایع است که در زنان به ویژه در سنین فعال بروز می یابد و این امر اهمیت غربالگری (تشخیص زودهنگام) و درمان بموقع این سرطان را آشکار میسازد.

ایشان ادامه داد: روش های بروز درمان موضعی اعم از جراحی و رادیوتراپی و روش های سیستمی همچون شیمی درمانی و هورمون درمانی از جمله مباحثی است که با حضور اساتید در این کنگره مورد بحث و مصاحبه قرار میگیرد.

وی در مورد اینکه آیا در حال حاضر بیماران مبتلا به سرطان با کمبود دارو مواجهند، گفت: ممکن است گاهی به دلیل تحریم ها و شرایط اقتصادی کشور دچار کمبود مقطعی دارو های سرطان شویم، ولی خوشبختانه با بومی سازی این دارو ها روز به روز نیاز به خارج از کشور کمتر شده و بیماران با مسائل کمتری روبه رو هستند.

دبیر علمی چهارمین کنگره بین المللی کلینیکال آنکولوژی و چهاردهمین کنگره سالیانه کلینیکال انکولوژی درباره دستگاه های رادیوتراپی نیز گفت: خوشبختانه با اقدامات موثر وزارت بهداشت و همکاری مراکز دانشگاهی و بخش خصوصی بزودی بسیاری از شهر های بزرگ کشور مجهز به دستگاه های رادیوتراپی پیشرفته میشوند و نیاز به سفر بیماران به شهر های خیلی دور و استان های مجاور برای دستیابی به خدمات درمانی مناسب در حوزه سرطان را بسیار کاهش میدهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 509

به "کمبود حادی در حوزه دارو های مربوط به سرطان نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود حادی در حوزه دارو های مربوط به سرطان نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید