نامه ای تاریخی بدون باز شدن خوانده شد

به گزارش مجله تار و سه تار، ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای بدست رسیده، نامه ای تاریخی بدون باز شدن خوانده شد.

نامه ای تاریخی بدون باز شدن خوانده شد

داستان چیست؟

محتوای یک نامه که توسط یک تاجر فرانسوی در 31 جولای سال 1697 نوشته شده بود تا از شهری در فرانسه به دست یکی از اقوامش در هلند برسد، توسط دانشمندان آشکار شد. اما نکته قابل توجه اینجاست که دانشمندان بدون باز کردن نامه به محتوای آن دست پیدا کرده اند.

این نامه یکی از 2600 نامه ای است که در فاصله بین 1706 تا 1989 از سراسر اروپا به شهری در لاهه ارسال شده بودند، اما هرگز به دست گیرنده نرسیده اند. 600 مورد از این نامه ها تا به امروز باز نشده اند.

یک گروه بین المللی تحقیقاتی متشکل از محققان دانشگاه ام آی تی، کالج کینگ لندن، دانشگاه کوئین مری لندن، دانشگاه اوترخت و لیدن با استفاده از اشعه ایکس- ری تصاویر سه بعدی از داخل این نامه خلق کرده اند.

این تیم با پیاده کردن یک الگوریتم ترتیبی بر روی اسکن های بدست آمده از نامه پیروز شدند بی آنکه این نامه را در واقعیت باز کنند از محتوای این نامه باخبر شوند و به صورت مجازی آن را بگشایند.

در نتیجه معین شد در این نامه تاریخی تاجر فرانسوی از پسرخاله اش خواسته تا یک نسخه معتبر از گواهی فردی به نام دنیل د پرس را برای او ارسال کند.

گروه تحقیقاتی رمزگشایی تاریخ می گویند این نخستین بار است که یک نامه رنسانس اروپایی بی آن که به هر نحوی دچار آسیب شود یا مهر آن باز شود، خوانده می شود و این یک دستاورد بزرگ در مطالعه اسناد تاریخی محسوب می شود، چرا که حتی تاخوردگی های کاغذهای تاریخی شواهد ارزشمندی برای تاریخدانان ارائه می کنند.

منبع: همگردی
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1470

به "نامه ای تاریخی بدون باز شدن خوانده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامه ای تاریخی بدون باز شدن خوانده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید