نکاتی که سالمندان در مسافرت باید رعایت نمایند

به گزارش مجله تار و سه تار، سالمندان پیش از سفر باید از سلامت خود اطمینان داشته باشند و با پزشکشان مشورت نمایند بنابراین مسافرت سالمندان به وضعیت سلامت و درمان آنان بستگی دارد.

نکاتی که سالمندان در مسافرت باید رعایت نمایند

به گزارش مجله تار و سه تار، مهم است که سالمندان هم پیش از سفر و هم در زمان سفر برای مراقبت های بهداشتی و پزشکی یک برنامه ریزی دقیق داشته باشند. رعایت بعضی نکات سفر را برای افراد سالمند و خانواده هایشان لذت بخش تر می نماید.

افراد سالمند اگر از داروهایی استفاده می نمایند باید نحوه مصرف آن ها را در زمان سفر از پزشکشان سوال نمایند همچنین باید پیش از سفر یک لیست از تمام داروهایی که باید مصرف نمایند را تهیه نموده و برای این کار از پزشک یا کارمند بهداشتی یاری بگیرید. در این لیست باید هر دو نام تجاری و نام اصلی، مقدار دارو و زمان مصرفش نوشته گردد همچنین سالمندان باید از پزشک یا کارمند بهداشتی و یا فردی از خانواده بخواهند که از وضعیت پزشکی فعلی شان و اینکه چگونه تحت درمان هستند، یادداشتی تهیه کند و در اختیارشان قراردهد علاوه بر آن ضروری است افراد سالمند دفترچه بیمه خود را در سفر به همراه داشته باشند.

باید توجه کرد که بسیاری از افراد مسن مشکلاتی در پا و اندام تحتانی مانند تغییرناخن، زخم و گردش خون ضعیف در پاها و... دارند بنابراین باید کفش مناسب بپوشند. همچنین آفتاب سوختگی در زمان سالمندی می تواند بدتر از افراد دیگر باشد بنابراین سالمندان باید از کرم ضدآفتاب مناسب استفاده نمایند.

در عین حال سالمندان باید هنگام سفر لباس متناسب فصل را همراه ببرند، از قرار دریافت در معرض تشعشعات، دود سیگار، افراد دارای بیماری های تنفسی و عفونی، محیط های آلوده و غیربهداشتی خودداری و در صورت امکان واکسن های مورد احتیاج را دریافت نمایند.

بنا براعلام دفتر آموزش و ارتقای سلامت معاونت درمان وزارت بهداشت، برای سالمندان استفاده از کلاه های نقاب دار با لبه پهن توصیه می گردد. از طرفی اگر سالمندان قصد انجام سفرهای زیارتی در فصول گرم را دارند، بهتر است در مواقعی که هوا خنک تر است، این کار را انجام دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 124

به "نکاتی که سالمندان در مسافرت باید رعایت نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکاتی که سالمندان در مسافرت باید رعایت نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید