هوشمندسازی حمل ونقل با کمک اطلاعات مکان محور

به گزارش مجله تار و سه تار به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری در مراسم امضای این تفاهم نامه، گفت: برای توسعه فناوری های مکان محور به اطلاعات موجود در سازمان نقشه برداری نیاز داریم.

هوشمندسازی حمل ونقل با کمک اطلاعات مکان محور

وی افزود: در حال حاضر گروه های مختلفی در ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچون خودرو، ریلی هوایی و غیره شکل گرفته است که همه این گروه ها به دنبال هوشمندسازی خدمات خود هستند.

منطقی افزود: هوشمندسازی در این حوزه ها نیز بدون دسترسی به اطلاعات دقیق مکانی امکانپذیر نیست. بخش بزرگی از این اطلاعات دقیق در سازمان نقشه برداری متمرکز است.

اطلاعات مکان محور زیربنای توسعه حمل و نقل

به گفته وی، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری در حوزه تامین تجهیزات، فناوری و خدمات مورد نیاز در حوزه مکان محور به کمک های سازمان نقشه برداری نیاز دارد.

وی تاکید کرد: اطلاعات مکان محور یکی از زیر بناهای مورد نیاز برای توسعه حمل و نقل در کشور است به همین دلیل به دنبال توسعه این فناوری در کشور به کمک شرکت های دانش بنیان هستیم.

مهمترین هدف انعقاد این تفاهم نامه مشارکت و همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نقشه برداری کشوری در حمایت و گسترش کسب و کارهای دانش بنیان در زمینه تجهیزات سامانه های نقشه برداری و ژئوماتیک توسط فارغ التحصیلان، کارآفرینان، مراکز تحقیقاتی و صاحبان ایده است.

شناسایی، صلاحیت سنجی و معرفی شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه مکان محور، کمک به اخذ مجوزهای مورد نیاز، نظارت بر نحوه اجرای کارهای تحقیقاتی و پژوهشی و غیره بخشی از تعهدات معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این تفاهم نامه مشترک است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 6 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 254

به "هوشمندسازی حمل ونقل با کمک اطلاعات مکان محور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هوشمندسازی حمل ونقل با کمک اطلاعات مکان محور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید