واکنش رئیس کمیته داوران به حواشی دیدارهای لیگ کشتی

به گزارش مجله تار و سه تار، در یکی از کشتی های دیدار تیم های دانشگاه آزاد اسلامی و تا ثبت جهانی توس در چارچوب لیگ برتر کشتی آزاد، اتفاقاتی رقم خورد که در نهایت به جریمه شدن مجید خدایی با دریافت کارت زرد همراه شد. خدایی به عنوان یکی از اعضای کادر فنی تیم تا ثبت جهانی توس در اعتراض به رای داور در یکی از مبارزات این دیدار به وسط تشک آمد که این حرکت او با جریمه همراه شد.

واکنش رئیس کمیته داوران به حواشی دیدارهای لیگ کشتی

به همین دلیل ناصر فروتن رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی که یکی از ناظران این دیدار بود به مجله تار و سه تار گفت: بحث جریمه این مربی با توجه به قوانین اتحادیه جهانی کشتی صورت گرفت که مجری قانون و داور را مجاب می نماید با این حرکت برخورد کند. مربی در هنگام کشتی ها باید روی جایگاه خود قرار داشته باشد و کشتی گیر خود را از همان منطقه کُوچ کند و هر گاه که لازم به اعتراض کردن بود درخواست چلنج کند.

وی توضیح داد: در اتفاقی که افتاد ما دیدیم مجید خدایی به عنوان مربی تیم تا ثبت جهانی توس بدون توجه به این موضوع و در اعتراض به رای داوران به وسط تشک آمد. این در حالی بود که درخواست چلنج هم نداشت و در نتیجه با کارت زرد داور روبرو شد. بطور کلی آمدن مربی به وسط تشک کشتی در هنگام مبارزات با شیوه نامه رفتاری اتحادیه جهانی کشتی منافات دارد و مستلزم جریمه مربی از سوی داوران است.

رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی اضافه کرد: هر فردی که در رقابتهای لیگ برتر شاغل است، وظایف و اختیارات قانونی خود را دارد. کشتی گیر باید به روی تشک به مبارزه بپردازد، مربی باید کشتی گیر خود را راهنمایی کند و داوران هم باید کشتی ها را قضاوت نمایند. طبیعتا دخالت در امور همدیگر می تواند حاشیه ساز باشد و در نظم برگزاری لیگ برتر اختلال ایجاد کند.

فروتن خاطر نشان کرد: من به خوبی می دانم مربیان حاضر در لیگ برتر با توجه به بحث اسپانسرهای اقتصادی و انتظارات بالا برای کسب پیروزی تحت فشار هستند اما من تمامی مربیان را به خویشتن داری و آرامش دعوت می کنم. مطمئنا اگر همه چیز طبق قانون پیش برود مسئله ای هم بوجود نمی آید. اگر در بحث داوری هم اشتباهی رخ دهد می توان توسط قانون چلنج و ورود هیات ژوری برای نظارت و قضاوت بهتر، آن را حل و فصل کرد.

وی در سرانجام گفت: سعی ما بر این است تا با چیدمان دقیق و سنجیده داوران در دیدارهای لیگ برتر کشتی، شاهد بهترین قضاوت ها باشیم و اجازه ندهیم حقی از کسی یا تیمی ضایع گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 440

به "واکنش رئیس کمیته داوران به حواشی دیدارهای لیگ کشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش رئیس کمیته داوران به حواشی دیدارهای لیگ کشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید