وزارت خارجه چین: دخالت در امور سیاسی داخلی کشورهای دیگر هرگز دیپلماسی ما نبوده است

به گزارش مجله تار و سه تار، سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد دخالت در امور سیاسی داخلی کشورهای دیگر هرگز دیپلماسی چین نبوده است.

وزارت خارجه چین: دخالت در امور سیاسی داخلی کشورهای دیگر هرگز دیپلماسی ما نبوده است

به گزارش گروه بین الملل مجله تار و سه تار به نقل از رادیو بین المللی چین، هوا چون یینگ سخنگوی وزارت خارجه چین 10 ژوئن (21 خرداد) در نشست خبری که در پکن برگزار شد گفت: دخالت در امور سیاسی داخلی کشورهای دیگر هرگز دیپلماسی چین و برتری کشور نبوده است.

براساس گزارش ها، پژوهشگاه سیاست راهبردی استرالیا با انتشار گزارشی گفت: بخش های مرتبط چین از طریق هزاران سازمان مختلف به جمع آوری اطلاعات پرداخته و نیز سعی در نفوذ بیشتر در میان جامعه چینی ها در خارج از چین و نخبگان خارجی دارند، تا به این ترتیب منافعی برای خود ایجاد کنند.

در پاسخ به پرسش های مربوط، هوا چون یینگ گفت: این شخصیت استرالیایی با انتشار مقاله اشاره کرده است که این پژوهشگاه در طولانی مدت از پشتیبانی مالی دولت آمریکا و فروشندگان اسلحه آن کشور برخوردار بوده و همواره علاقه مند به جنجال سازی درباره چین است و در ضدچینی بودن همواره پیشگام است. چین همواره به اصل احترام متقابل و عدم مداخله در امور داخلی دیگران پایبند است و بر همین اساس روابط خود را با دیگر کشورها توسعه می دهد. دخالت در امور داخلی کشورهای دیگر هرگز دیپلماسی چین نبوده و نشان برتری ما نیز نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 988

به "وزارت خارجه چین: دخالت در امور سیاسی داخلی کشورهای دیگر هرگز دیپلماسی ما نبوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه چین: دخالت در امور سیاسی داخلی کشورهای دیگر هرگز دیپلماسی ما نبوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید