اخبار سیاسی

از عملیات ترکیه نه حمایت می کنیم و نه درآن مشارکت می کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، جاناتان هافمن (Jonathan Hoffman) سخنگوی وزارت دفاع آمریکا پنتاگون امروز دوشنبه گفت: وزارت دفاع این موضوع را برای ترکیه و نیز رئیس جمهوری روشن نموده است که ما نه از این عملیات حمایت می کنیم و نه در آن مشارکت می کنیم.

22 آبان 1398

کتاب پداگوژی؛ علم و هنر یاددهی و یادگیری معرفی و تحلیل می شود

به گزارش خبرنگاران، پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با همکاری انجمن مطالعات برنامه درسی ایران، انجمن مدیریت آموزشی ایران و دانشگاه فرهنگیان، میزگرد نقد و بررسی کتاب پداگوژی را با حضور دکتر فریده مشایخ، مترجم کتاب برگزار می کند. در این میزگرد که با مدیریت...

21 آبان 1398

تاکید مونسان و وزیر خارجه تاجیکستان بر گسترش همکاری ها در صنعت گردشگری

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایران و وزیر امور خارجه تاجیکستان بر گسترش همکاری ها برای توسعه صنعت گردشگری میان دو کشور تاکید کردند.

19 آبان 1398

سرمایه گذاری ژاپن در دانشگاههای امریکا

به گزارش خبرنگاران، اقدامی که می تواند الگویی برای بسیاری از کشورهای دنیا باشد. دولت ژاپن دانشگاههای کلمبیا، جورج تاون و MIT آمریکا را برای ارایه این کمکها برگزیده است.

19 آبان 1398

کره شمالی بار دیگر دست به آزمایش یک موشک بالستیکی زد

یک روز پس از اعلام آمادگی کره شمالی برای آغاز دور جدید گفت وگو با آمریکا بر سر مناقشه هسته ای، این کشور اقدام به پرتاب یک موشک جدید کرد. شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن این اقدام را نقض قطعنامه شورای امنیت اعلام نموده است.

17 آبان 1398

عملیات نصر من الله یمنی ها؛ ضربه ای که به قلب سعودی اصابت کرد

خبرنگاران، گروه بین الملل ـ رامین حسین آبادیان: عصر روز گذشته بود که جنبش أنصارالله یمن از یک عملیات بزرگ و گسترده علیه متجاوزان سعودی و مزدوران آن ها در یکی از شهرهای مرزی یعنی محور نجران، پرده برداشت.

15 آبان 1398

با پیروز ترین مدیران دنیای فناوری آشنا شوید

برخی از مدیران شرکت های حوزه فناوری با افکار و اقدامات شگفت انگیز خود باعث شده اند که برای کارمندان خود الهام بخش باشند.

15 آبان 1398

اجرای بسته جدید ایران در بازار کار، صادرات نیرو به بازارجهانی آغاز شد

به گزارش خبرنگاران، سالیان متمادی است که بازار کار ایران با پدیده ای به نام مهاجرت میلیونی نیروی کار ارزان خارجی به کشور روبرو است و این موضوع در شرایطی که کشور خود دچار مسائل و مسائل عدیده ای در بخش تامین اشتغال نیروی کار جوان و فارغ التحصیل دانشگاهی...

12 آبان 1398

ماجرای خبر اصلاح قیمت حامل های انرژی چه بود؟

چند روز پیش در چهلمین جلسه شورای عالی هماهنگی سران سه قوه، مباحثی درباره اصلاح قیمت حامل های انرژی مطرح شد و این شائبه را به وجود آورد که دولت برنامه هایی را برای افزایش یا اصلاح قیمت بنزین و حامل های انرژی دارد؛ اما وزیر نفت صراحتا این مساله را تکذیب...

9 آبان 1398

ادعاهای تکراری برایان هوک علیه ایران

به گزارش خبرنگاران، برایان هوک نماینده آمریکا در امور ایران امروز سه شنبه در مصاحبه با اسکای نیوز عربی از نمایش امروز دونالد ترامپ رئیس جمهوی کشورش در مجمع عمومی سازمان ملل دفاع کرد و آن را بسیار قوی توصیف کرد!

7 آبان 1398

جای خالی کدنویسی در مدرسه ها

آموزش های اولیه کدنویسی در بسیاری از مدرسه های دنیا اجباری شده است؛ مسئله ای که در ایران جای خالی آن در قرن فناوری محسوس است.

7 آبان 1398

آموزش و پرورش دانش آموزان را با واقعیت های کشور آشنا کند

فرماندار اردستان گفت: سیستم آموزشی ما باید به عنوان یک رسالت جدی دانش آموزان را با واقعیت ها، چشم اندازها و سیاست گذاری های کلان کشور آشنا کند.

6 آبان 1398

مسدودی بیشترین مراکز اخذ رأی در ولایت های شمالی افغانستان؛ تهدید امنیتی یا مهندسی انتخابات؟

کمیسیون انتخابات افغانستان در حالی از مسدود ماندن 431 مرکز اخذرای در روز انتخابات به دلیل تهدیدات امنیتی خبر داده است که به گفته کارشناسان، اشرف غنی در بیشتر این مراکز از کمترین آرا برخوردار است.

4 آبان 1398

استعفای جدید در کاخ سفید؛ دست راست ترامپ کناره گیری کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، مادلین وستر هات دستیار شخصی ترامپ که در کاخ سفید به دست راست رئیس جمهوری معروف بود از مقام خود استعفا کرد.

3 آبان 1398

حضور سلطانی فر در سالن 12 هزار نفری آزادی

وزیر ورزش و جوانان ایران برای تماشای بازی تیم ملی والیبال مقابل کره جنوبی، وارد سالن 12 هزار نفری آزادی شد.

3 آبان 1398

واشنگتن معاهده منطقه ای همکاری نظامی علیه ونزوئلا را اجرایی می نماید

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام نمود که این کشور میخواهد تا معاهده منطقه ای همکاری نظامی را علیه جریان های جنگ طلبانه دولت نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا عملیاتی کند.

2 آبان 1398

چرا سعد حریری به عربستان رفت؟

سفر سریع نخست وزیر لبنان به عربستان باعث حدس های زیادی در رسانه ها و محافل سیاسی درباره اهداف آن شده است.

1 آبان 1398

محل برگزاری نشست گروه 7 در فرانسه به قلعه امنیتی تبدیل شد

دولت فرانسه در آستانه نشست گروه هفت تمهیدات بی سابقه امنیتی را در محل برگزاری این نشست درنظر گرفته است.

1 آبان 1398

دیپلماسی اقتصادی قربانی دیپلماسی لبخند!

تقویت دیپلماسی اقتصادی ضعیف، ناکارآمد و منفعل کنونی کشور نقشه راهی است که می تواند در برابر دشمنی ها و تحریم های خارجی و حل معضلات اقتصادی داخلی، راهبردی موثر واقع شود.

30 مهر 1398

نوسازی نیروگاه ها بر محور آمایش سرزمین

آرشین برزگر - قزوین ـ خبرنگار :به تازگی طرح توسعه نیروگاه برق شهید رجایی و ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی قزوین با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.

30 مهر 1398
تعداد: (90)