پورعلی فرد: چوپان باید قدر نعمت را بداند، او با پول فدراسیون حرفه ای شد

به گزارش مجله تار و سه تار، رییس فدراسیون بدنسازی در واکنش به نقدها نفر سوم مسترالمپیا مبنی بر عدم حمایت از او، گفت: ما بر اساس قانون نمی توانیم هیچگونه حمایتی از ورزشکاران حرفه ای داشته باشیم و یک ریال هم نمی توانیم برای آن ها هزینه کنیم.

پورعلی فرد: چوپان باید قدر نعمت را بداند، او با پول فدراسیون حرفه ای شد

ناصر پورعلی فرد در مصاحبه با مجله تار و سه تار، درباره نقدها هادی چوپان نفر سوم مسترالمپیا از فدراسیون بدنسازی بدلیل عدم حمایت از وی که باعث شد 4 سال علی رغم دعوت به این رویداد نتواند ویزای آمریکا را دریافت کند، اظهار کرد: هادی چوپان پیش از آنکه وارد فاز حرفه ای شود، ورزشکار آماتور ما بوده و سال ها با هزینه فدراسیون در قالب تیم ملی به رویدادهای بین المللی و مسابقات جهانی اعزام شد. او باید قدر نعمت را بداند چرا که اورال شدن او با حمایت های فدراسیون بدنسازی و هزینه های فدراسیون بوده است.

حرفه ای ها در سراسر جهان با پول خودشان به مسابقات می روند

رییس فدراسیون بدنسازی اضافه نمود: قانون فدراسیون بدنسازی بر این اساس است که ما به عنوان یک فدراسیون آماتور فعالیت می کنیم و حق هیچگونه حمایتی از ورزشکارانی که وارد فاز حرفه ای می شوند نداریم. فکر می کنم در کشور 10 تا 12 ورزشکار داریم که وارد فاز حرفه ای شده اند و می توانند با هزینه های خودشان در مسابقات مختلف حرفه ای ها در سراسر جهان شرکت کنند، اما فدراسیون اجازه قانونی برای حمایت از ورزشکاران حرفه ای را ندارد. حتی بودجه ای هم که به فدراسیون می دهند در یکی از بندهای آن به صراحت آمده حق ندارید حتی یک ریال نیز در ورزش حرفه ای هزینه کنید، این دستور دولت و وزارت ورزش است و ما نمی توانیم از آن تخطی کنیم. اگر دوستان مبالغی را که می گویند از جیب داده اند نیز درست باشد ما اصلا نمی توانیم چنین مبالغی هزینه کنیم.

برخی ها دوستان موج سواری می کنند

وی اعلام کرد: اگر هم ما بخواهیم از ورزشکاران حرفه ای مثل هادی چوپان حمایت کنیم، شورای برون مرزی اجازه اعزام نمی دهد و هر گونه حمایتی خلاف قانون است. در تمام کشورهای جهان نیز همین موضوع رعایت می شود و فدراسیون های بدنسازی نمی توانند از ورزشکاران حرفه ای کشورشان حمایتی داشته باشند. تمامی ورزشکاران حرفه ای بدنسازی در جهان با هزینه های خودشان راهی مسابقات مختلف می شوند و جوایزی را هم که دریافت می کنند برای خودشان است. متاسفانه برخی دوستان بدلیل بی اطلاعی از قوانین و یا دلایل دیگر موج سواری می کنند و مواضع نادرستی می گیرند.

در مسترالمپیا هیچ تست دوپینگی گرفته نمی شود

پورعلی فرد با بیان اینکه در رقابت های مسترالمپیا بر خلاف رقابت های زیر نظر فدراسیون جهانی، تست دوپینگ از ورزشکاران گرفته نمی شود، گفت: مسترالمپیا اصلا با آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ قرارداد ندارد و از نفرات شرکت کننده هیچ تست دوپینگی هم نمی گیرند، بنابراین ما بر اساس قانون نمی توانیم از رقابتی که اصلا تست دوپینگ در آن گرفته نمی شود حمایتی داشته باشیم و زیر نظر فدراسیون ورزشکار اعزام کنیم.

استقبال دبیر فدراسیون از چوپان، دال بر حمایت نیست!

وی درباره کسب افتخار توسط هادی چوپان در رقابت های مسترالمپیا که با کسب عنوان سومی همراه بود، گفت: من بدلیل اینکه حضور نداشتم نتوانستم به مراسم استقبال بروم اما دبیر فدراسیون به فرودگاه رفت و من هم این موفقیت را تبریک گفتم، اما این امر دال بر این نیست که ما می توانیم از ورزشکاران حرفه ای حمایت کنیم یا اینکه تحت پوشش فدراسیون باشند.

حتی برای چوپان حق نامه زدن هم نداشتیم

پورعلی فرد در ادامه مصاحبه با مجله تار و سه تار، درباره اظهارات کاوه درودی دبیر سابق فدراسیون بدنسازی در مصاحبه با مجله تار و سه تار، مبنی بر اینکه علی رغم درخواست کمیته ملی المپیک و تماس خانم طاهریان نایب رییس کمیته المپیک با وی، اما فدراسیون حتی یک نامه نیز برای مساعدت کمیته در درخواست صدور ویزا برای هادی چوپان نداشته است، گفت:از آنجا که ما حق حمایت از ورزشکاران حرفه ای را نداریم حتی مکاتبه در حمایت از آن ها نیز ممنوع است. ما اجازه مکاتبه با سفارتخانه ها را نیز نداریم تا برای ورزشکاران حرفه ای تقاضای ویزا کنیم. خانم طاهریان خودشان چند سال است در ورزش فعالیت دارند و قطعا با همه این موارد آشنایی دارند اما دوستان خودشان تلفن می زنند و احتمالا همان را ملاک قرار می دهند!

اگر ما برای ویزا نامه هم می زدیم شورای برون مرزی جلوی آن را می گرفت

رییس فدراسیون بدنسازی اضافه نمود: ما تابع قوانین هستیم چرا که اگر اتفاقی بیفتد ما باید پاسخگو باشیم. اگر هم ما می خواستیم حمایت کنیم شورای برون مرزی مجوز نمی داد و جلوی آن را می گرفت. درودی خودش زمانی سرپرست دبیری فدراسیون بوده و عجیب است که از قوانین اطلاعی ندارد.

دوستان حمایت را فقط مادی می دانند

وی در واکنش به این موضوع که آیا درست است که در جریان مسابقات در شیراز اعلام کرده همه گونه حمایتی از هادی چوپان خواهد داشت یا خیر، گفت:در آنجا مسابقاتی بود که خدمتشان رسیدیم و احوالپرسی کردیم. در آنجا مجری این موضوع را اعلام کرد. دوستان حمایت را فقط مادی می دانند اما ما هر کاری که بتوانیم در حمایت از قهرمانانمان انجام می دهیم!

برای ما آبروی کشور مهم است

پورعلی فرد در خاتمه با تبریک این افتخارآفرینی گفت: باز هم می گویم او افتخارآفرینی کرد اما ما بیشتر نگران سلامتی ورزشکارانمان هستیم. برای ما آبروی کشور مهم است. من نمی خواهم خیلی از مسائل را باز کنم. فدراسیون جهانی در مسابقات خود زیر نظر وادا با حساسیت زیادی تست دوپینگ می گیرد و اگر مرتکب 3 دوپینگ شویم ما را محروم می کنند، به همین دلیل شدیدا از ورزشکارانمان مراقبت می کنیم. در مسترالمپیا اصلا تست دوپینگ نمی گیرند چرا که اصلا قراردادی با وادا (آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ) ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 381

به "پورعلی فرد: چوپان باید قدر نعمت را بداند، او با پول فدراسیون حرفه ای شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پورعلی فرد: چوپان باید قدر نعمت را بداند، او با پول فدراسیون حرفه ای شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید