چگونه بازسازی کنیم؟ ، 5 اشتباه در تعمیر آشپزخانه

به گزارش مجله تار و سه تار، آشپزخانه صرفا برای آشپزی و غذا خوردن به کار نمی رود، در نتیجه هنگام نوسازی یا بازسازی آن باید متغیرهای زیادی را آنالیز کنیم. غالبا مردم وقت و هزینه زیادی صرف نوسازی می نمایند و در نهایت پشیمان می شوند و به این نتیجه می رسند که همه جوانب را درنظر نگرفته اند. در این مطلب به شما یاری می کنیم که این چالش سخت را به یک فرصت تبدیل کنید.

چگونه بازسازی کنیم؟ ، 5 اشتباه در تعمیر آشپزخانه

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

به گزارش خبرنگاران، آشپزخانه خیلی بیشتر از فضایی است که صرفا برای آشپزی و غذا خوردن به کار رود، درنتیجه وقتی به نوسازی یا بازسازی آشپزخانه می پردازیم، متغیرهای زیادی را باید آنالیز کنیم. غالبا مردم وقت و هزینه زیادی صرف نوسازی می نمایند و درنهایت پشیمان می شوند و به این نتیجه می رسند که همه جوانب را درنظر نگرفته اند. تغییر دکور و بازسازی یا تعمیر آشپزخانه کمی سخت است. مجله ریدرز دایجست درباره 5 اشتباه در این زمینه نوشته و گفته است تا جایی که امکان دارد، در بازسازی آشپزخانه مرتکب آنها نشویم. در این مطلب به این اشتباه ها می پردازیم و به شما یاری می کنیم که این چالش سخت را به یک فرصت تبدیل کنید.

1- اشتباه اول؛ بی توجهی به ایمن بودن اتصالات الکتریکی

آشپزخانه گرم ترین قسمت خانه است و چندین دستگاه برقی با ولتاژ بالا در آن وجود دارد، درنتیجه کوچک ترین بی احتیاطی در سیم کشی و اتصالات الکتریکی احتمال وقوع آتش سوزی را زیاد می نماید. بنابراین لازم است که از ایمن بودن تمام اتصالات موجود در آشپزخانه اطمینان یابید. ولتاژ تمام اتصالات و دستگاه ها را چک کنید و مطمئن شوید که هنگام اتصال وسایل خود به برق خطری تهدیدتان نمی نماید.

2- اشتباه دوم؛ سیستم نامناسب تخلیه آب

آب جزء جدایی ناپذیر و اساسی پخت وپز است، بنابراین این که آشپزخانه سیستم فاضلاب مناسب داشته باشد، از ضروریات است. اگر آب در سینک ظرف شویی یا دیگر مجاری خروجی به درستی تخلیه نگردد، هنگام شستن سبزی جات و ظروف و... دچار مشکل خواهید شد. تخلیه نشدن و به اصطلاح گرفتگی چاه نه تنها آزاردهنده است، بلکه می تواند باعث رطوبت گردد و به کابینت ها صدمه وارد کند؛ اما خطرناک ترین احتمال این است که آب به اتصالات برقی نفوذ کند و باعث برق گرفتگی گردد.

3- اشتباه سوم؛ نورپردازی ضعیف

نورپردازی در آشپزخانه خیلی مهم است؛ چراکه دقیقا باید بفهمید و ببینید در حال اجرا چه کاری هستید و چه چیزی را به چه میزانی داخل غذا می ریزید. نور ضعیف احتمال آلودگی در آشپزخانه را افزایش می دهد. در حالت ایده آل نور باید به اندازه ای قوی باشد که کل آشپزخانه را روشن کند، در غیر این صورت کار کردن آزاردهنده خواهد شد.

4- اشتباه چهارم؛ سیستم تهویه نامناسب

وجود سیستم تهویه مناسب در آشپزخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است. معمولا هنگام پخت وپز از چند شعله اجاق گاز استفاده می گردد که همین امر باعث می گردد حرارت زیادی فراوری گردد و درنهایت دمای آشپزخانه افزایش یابد. از طرفی به علت شست وشوی مداوم رطوبت نیز در آشپزخانه ها بالاست، درنتیجه اگر به سیستم تهویه توجه نگردد به مرور زمان کار در آشپزخانه به امری طاقت فرسا تبدیل خواهد شد. علاوه بر این ها، بوی غذا هم در خانه می پیچد. بهتر است که آشپزخانه پنجره داشته باشد ولی اگر امکان تعبیه پنجره وجود ندارد، تهویه مناسب و قوی بهترین گزینه است.

5- اشتباه پنجم؛ استفاده نکردن از کل فضای موجود

فضای کم بزرگ ترین مشکل هر خانه و آشپزخانه ای است. اگر معماری خانه تان طوری است که فضای پِرت و عجیب وغریب دارد، باید ایده پردازی کنید و هوشمندانه از آن فضاها بهره ببرید. این کار ظاهری مطلوب و کاربردی به آشپزخانه می بخشد. به عنوان مثال، می توانید به طور عمودی از فضا بهره ببرید و وسایلتان را بچینید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 آذر 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 467

به "چگونه بازسازی کنیم؟ ، 5 اشتباه در تعمیر آشپزخانه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه بازسازی کنیم؟ ، 5 اشتباه در تعمیر آشپزخانه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید