گزارش تصویری، قطر در دل جزیره المها موزه ای غول پیکر می سازد

به گزارش مجله تار و سه تار، استودیوی Herzog & de Meuron طرحی برای موزه لوسیل در جزیره المها در قطر ارائه نموده است.

گزارش تصویری، قطر در دل جزیره المها موزه ای غول پیکر می سازد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، این موزه قرار است به عنوان یک مرکز فرهنگی، فضایی برای کاوش های هنری د قطر ایجاد کند. هدف آن تشویق تبادل فرهنگی و ارتباطات تاریخی بین ملت ها است.

این موزه میزبان فضاهای مختلفی برای نمایشگاه ها، برنامه های آموزشی، تحقیقات و رویدادهای عمومی است. این طرح به گونه ای است که با الهام از منظره بومی جزیره، با محیط اطراف آن ترکیب می گردد. فرم معماری آن، شبیه به یک کره کوتاه است که تا حدی در زمین فرو رفته است و با محیط ساحلی، زمینه آن، ادغام می گردد.

این موزه در انتهای جنوبی جزیره واقع شده است؛ دیوار مملوء از درختان در اطراف این موزه، بازدیدکنندگان را با فضای سبز همراه می نماید.

این سازه از سه کره متقاطع تشکیل شده است که حجم آن را به دو قسمت مجزا شکل می دهد؛ یکی شبیه ماه کامل و دیگری یک هلال ماه که از همتای کامل خود جدا شده است. بین این اشکال، یک خیابان داخلی هلالی شکل واقع شده است که نور خورشید از سقف مجموعه به آن می تابد و ورودی های موزه را به لابی مرکزی و سایر فضاهای عمومی مانند کتابخانه، سالن، فروشگاه، کافه و عبادتگاه وصل می نماید.

پنجره های عمیق فرورفته در نما به نور روز اجازه می دهند تا با فیلتر به فضای داخلی بتابند و در عین حال از تابیدن نور مستقیم خورشید جلوگیری می نماید و منظرهی از دریای اطراف و شهر لوسیل را فراهم می نماید. علاوه بر این، تراس های قابل دسترس و محوطه سازی شده در مجموعه واقع شده است.

این ساختمان شامل فضاهای خاص زیادی است؛ پلکان گچی مرکزی، عبادتگاه، کتابخانه با پانل های چوبی و سالنی برای ارتباط که دارای طیف وسیعی از مواد مانند چوب، منسوجات، فلزات و کاشی های سرامیکی است. همکاری با صنعتگران محلی و منطقه ای، ارتباط مستقیم با افراد محلی، حفظ تجارت تاریخی و تقویت تبادل فرهنگی را تضمین می نماید.

منبع: designboom

227227

موزه لوسیل موزه لوسیل موزه لوسیل موزه لوسیل موزه لوسیل موزه لوسیل موزه لوسیل

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 خرداد 1403 بروزرسانی: 30 خرداد 1403 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2242

به "گزارش تصویری، قطر در دل جزیره المها موزه ای غول پیکر می سازد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش تصویری، قطر در دل جزیره المها موزه ای غول پیکر می سازد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید