آیا مالزی، ایران، ترکیه و قطر دینار طلایی اسلامی را جایگزین دلار کاغذی آمریکا می نمایند؟

به گزارش مجله تار و سه تار، رای الیوم نوشت: ایالات متحده تحریمهایی را علیه دو طرح خطوط لولهنورد استریم و ترک استریم إعمال کرد و بلوکه کردن اموال و سرمایه های تمام شرکتهای روسی، اروپایی و ترکی حاضر در این دو طرح، به مثابه قطره ای بود که به کلی جام را لبریز نموده و مستلزم یک حرکت جمعی برای محذود کردن این زورگویی و تکبر آمریکاست.

آیا مالزی، ایران، ترکیه و قطر دینار طلایی اسلامی را جایگزین دلار کاغذی آمریکا می نمایند؟

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب، در ادامه این مطلب آمده است: دایره تحریمهای آمریکا علیه دولتهای متعددی گسترش یافته و به جز ایران و هم پیمانان آن، شامل دولتهای بزرگی نظیر چین، روسیه، کره شاقتصادی، کانادا و اغلب دولتهای عربی می گردد و این شرایط، به شدت استقرار و امنیت دنیا را تهدید می نماید. قطعا این مساله تاثیرات منفی برای خود آمریکایی ها نیز دربر خواهد داشت.

پاسخ به این زورگویی های آمریکا، باید به وسیله لغو هیمنه دلار بر اقتصاد دنیای و ایجاد ارزهای جایگزین باشد، تا به این شکل، قدرتمندترین سلاح آمریکا، یعنی تحریمها را با یک اجماع بین المللی از آن سلب کند.

چین و روسیه، در خصوص استفاده از ارزهای داخلی برای پرداخت بهای تمام معاملات تجاری با یکدیگر، توافق نموده اند و چین بر یوان طلایی جدید، بعنوان ارز اصلی برای قیمتگذاری نفت، متکی بوده و متعهد شده است تا سیطره دلار را تا پنج سال آینده از بین ببرد. همانطور که امارهای رسمی بیانگر آن است که حجم مبادلات این ارز چینی جدید، تا کنون به بیش از 20 تریلیون رسیده و همچنان رو به افزایش است.

ماهاتیر محمد، نخست وزیر مالزی، روز شنبه اعلام نمود که این کشور به همراه ایران، ترکیه و قطر، به دنبال اجرای معاملات تجاری با استفاده از طلا و نظام مبادله هستند. وی تاکید نمود که طی نشست کوالالامپور، طرح استفاده از دینار طلایی و ایجاد ساز و کاری برای اجرایی شدن بین این دولتها را مطرح نموده است، تا در آینده از تحریمهای امریکا متضرر نشوند.

تعداد مسلمانان در دنیا رو به افزایش است و از یک میلیارد و نیم فراتر می رود. این مسلمانان و دولتهای انها می توانند یک تشکل اقتصادی حامی گرایش های چینی و روسی، برای سرانجام دادن به هیمنه دلار، ایجاد نمایند؛ تا یک راه چاره مفید برای مقابله با نفوذ آمریکا در بین اعراب و مسلمانان و کوشش آن برای تغذیه تفکر اسلام هراسی، تدارک ببینند.

ترامپ نمی تواند با همه دنیا مبارزه نموده و با استفاده از تحریمها اقتصاد دنیای را نابود کند و پاسخ به اینگونه اقدامات او، تنها با جایگزین کردن ارزهای جدید درنظام اقتصادی دنیای ممکن می گردد، که به اعتقاد ما، راستا آن شروع شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 27 دی 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 534

به "آیا مالزی، ایران، ترکیه و قطر دینار طلایی اسلامی را جایگزین دلار کاغذی آمریکا می نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا مالزی، ایران، ترکیه و قطر دینار طلایی اسلامی را جایگزین دلار کاغذی آمریکا می نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید