ارتقای کیفیت کالبدی و محیطی چهارراه معزالسلطان تا پل امیر بهادر آغاز شد

به گزارش مجله تار و سه تار، شهردار منطقه 11 تهران گفت: در ادامه عملیات اجرایی برای ثبت جهانی خیابان، ولی عصر (عج)، ارتقای کیفیت کالبدی و محیطی در حد فاصل چهارراه معزالسلطان تا پل امیر بهادر با مشارکت کسبه و ذی نفعان آغاز شد.

ارتقای کیفیت کالبدی و محیطی چهارراه معزالسلطان تا پل امیر بهادر آغاز شد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 11، نصراله آبادیان در این باره به برنامه اجرایی که از طرف پایگاه ثبت جهانی خیابان، ولی عصر (عج) ابلاغ شده است؛ اشاره کرد و ادامه داد:4 کیلومتر از خیابان، ولی عصر (عج) در محدوده این منطقه واقع شده و برنامه ریزی برای ارتقای کیفیت کالبدی و محیطی در این خیابان حد فاصل چهارراه معز السلطان تا پل امیر بهادر آغاز و عملیات اجرایی آن با تسهیلگری شهرداری منطقه 11 در حال انجام است.

آبادیان اضافه کرد: این عملیات شامل حذف زوائد بصری، شستشو، رنگ آمیزی و همچنین پیرایش است که با مذاکره های چهره به چهره و شرح این پروژه، اهداف و نتایج حاصله از آن به مالکین، کسبه و ذی نفعان نسبت به آگاه سازی و بیان اهمیت آن به مردم اقدام شد.

شهردار منطقه 11 با تأکید بر اهمیت مشارکت مردمی در اجرای حذف زوائد بصری بیان کرد: در صورت عدم همکاری مالکین برای جمع آوری زوائد بصری اعم از کولر، تابلو، میله، لوله و .. از روی بالکن ها و نمای ساختمان اخطار هایی در 3 مرحله برای آنان ابلاغ خواهد شد و پس از سومین اخطار شهرداری منطقه اقدام به حذف زوائد می کند.

او همچنین از انتخاب 5 ملک واجد ارزش میراثی و تاریخی در محور خیابان، ولی عصر (عج) نبش خیابان های مافی، قزوین، مدرس و معز السلطان برای پیرایش خبر داد و گفت: پس از گفتگو هایی که با مالکین داشتیم هم اکنون تفاهم نامه ای با آنان منعقد شده است که با امضای مالک عملیات پیرایش توسط شهرداری آغاز خواهد شد.

به گفته شهردار منطقه 11، جمع آوری تابلو های متفرقه و فرسوده از 110 واحد صنفی با اجرای طرح یکسان مطابق طرح ابلاغی پایگاه ثبت جهانی خیابان، ولی عصر (عج) به زودی انجام خواهد شد که در این طرح نیز شهرداری منطقه 50 درصد از هزینه های تعویض و نصب تابلو را با مالکین مشارکت می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 25 اردیبهشت 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1539

به "ارتقای کیفیت کالبدی و محیطی چهارراه معزالسلطان تا پل امیر بهادر آغاز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقای کیفیت کالبدی و محیطی چهارراه معزالسلطان تا پل امیر بهادر آغاز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید