اظهارات دبیرکل ناتو درباره انگیزه اصلی این سازمان برای ادامه فعالیت

به گزارش مجله تار و سه تار، ایرنا نوشت: ینس استولتنبرگ دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) گفت، تا زمانی که سلاح های اتمی وجود دارند ناتو یک ائتلاف هسته ای باقی می ماند و بر اهمیت توافق های بازدارنده این ائتلاف تاکید نمود.

اظهارات دبیرکل ناتو درباره انگیزه اصلی این سازمان برای ادامه فعالیت

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

استولتنبرگ در مصاحبه با روزنامه ولت آلمان گفت توافق های بازدانده باعث حمایت از ائتلاف دربرابر سلاح های هسته ای است.

وی از تعهد آشکار برلین به توافق های بازدارنده هسته ای استقبال و تاکید نمود هر چند ناتو زرادخانه هسته ای خود در اروپا را تا 90 درصد کاهش داده است اما ناتو همچنان ائتلافی هسته ای باقی خواهد ماند.

استولتنبرگ اضافه کرد، توافق های هسته ای ائتلاف امروز مثل همواره مهم بوده اند و به مثابه سپر اتمی برای متحدان اروپایی هستند.

اظهارات دبیر کل بعد از اظهارات استفان سیبرت سخنگوی دولت آلمان مطرح شد که هفته گذشته به خبرنگاران گفت برلین می تواند یاری مناسبی به مفهوم بازدارندگی هسته ای ناتو کند که در توافق ائتلافی سال 2018 مرکل تشریح شده است.

وی بدون ارائه جزییات بیشتری گفت بعضی از کشورها سلاح های هسته ای را ابزاری برای درگیری های نظامی قلمداد می نمایند و مادام که این مساله وجود دارد باور ما این است که همچنان به حفظ بازداندگی هسته ای احتیاج هست.

مجله اشپیگل پیشتر گزارش داده بود که آمریکا به طور مخفیانه سلاح های هسته ای را که در پاییز سال 2019 در پایگاه هوایی بوشل آلمان مستقر کرد، مدرنیزه نموده است.

هر چند بمب های مستقر در این پایگاه هوایی بخشی از توافق های تبادل هسته ای است، هنوز آلمان و آمریکا رسما وجود آنها را تایید ننموده اند. این در حالی است که محل نگهداری بمب های B-61 همچنان از مسائل محرمانه دولتی است.

مارس 2010 مجلس آلمان قطعنامه ای را تصویب کرد و خواهان خارج کردن سلاح های هسته ای آمریکا از این کشور شد. دولت آلمان در آن موقع گفت که بدون هماهنگی با شرکای خود در ناتو گفت که از هر گونه اقدام یکجانبه خوددداری خواهد نمود.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 15 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 924

به "اظهارات دبیرکل ناتو درباره انگیزه اصلی این سازمان برای ادامه فعالیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات دبیرکل ناتو درباره انگیزه اصلی این سازمان برای ادامه فعالیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید