افشای دو حمله هکری به تاسیسات تصفیه آب فلوریدا

به گزارش مجله تار و سه تار، شرکت امنیت سایبری دراگوس از دو حمله هکری به تاسیسات تصفیه آب شهر الدسمار فلوریدا خبر داد و افزود هکرها در جریان یکی از این حملات برای مسموم کردن آب تلاش کرده اند.

افشای دو حمله هکری به تاسیسات تصفیه آب فلوریدا

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از زد دی نت، اجرای این حمله هکری از طریق بازدید از وب سایتی با کدهای مخرب از داخل این تاسیسات ممکن شده است.

حمله هکری یادشده در اوائل سال جاری میلادی رخ داده و در جریان آن دو بار برای نفوذ به تاسیسات تصفیه آب و مسموم کردن آب مصرفی مردم تلاش شده است.

موسسه دراگوس هشدار داده در صورت موفقیت این حمله امکان تسری آن به دیگر تاسیسات تصفیه آب و ایجاد مسئله ای اساسی وجود داشت. هنوز تعیین نیست آیا حمله یادشده کاملا بی خطر بوده یا مشکلاتی برای برخی سازمان ها و نهادها ایجاد کرده است.

موسسه مذکور در گزارش خود تصریح کرده که حملات هکری از این دست اهمیت دسترسی کنترل شده به وب سایت های مشکوک ار داخل محیط های صنعتی و محیط های عملیاتی فناورانه را نشان می دهد. در فوریه گذشته گزارش هایی در مورد دسترسی هکرها به تاسیسات تصفیه آبی در فلوریدا و تاسیسات شیمیایی آن منتشر شده بود. اما ابعاد این حمله تا به امروز فاش نشده بود.

https://www.zdnet.com/article/florida-water-treatment-plant-was-involved-in-second-security-incident-before-poisoning-attempt-report/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1580

به "افشای دو حمله هکری به تاسیسات تصفیه آب فلوریدا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افشای دو حمله هکری به تاسیسات تصفیه آب فلوریدا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید