انتقاد مقتدی صدر از عوامل به شکست کشاندن تشکیل کابینه علاوی

به گزارش مجله تار و سه تار، رهبر جریان صدر عراق در واکنش به انصراف علاوی از تشکیل کابینه عراق از اینکه تشکیل دولت در عراق همچنان در گروه سهم خواهی هاست انتقاد کرد.

انتقاد مقتدی صدر از عوامل به شکست کشاندن تشکیل کابینه علاوی

به گزارش گروه بین الملل مجله تار و سه تار، مقتدی الصدر رهبر جریان صدر عراق در پی انصراف محمد توفیق علاوی مامور تشکیل کابینه از این سمت خود در پیامی توئیتری خطاب به علاوی گفت: عشق به عراق الهام بخش شما برای عقب نشینی بود از همین رو از خیر آن گذشتی.

الصدر گفت: تا به کی کسانی که عاشق سهم خواهی هستند در خواب غفلت به سر می برند و ملاحظه منافع ملت را نمی نمایند. و منابع ملت را به بازی می گیرند. تا کی عراق اسیر عده ای فاسد باقی می ماند و تا کی عراق به دست اندکی باقی می ماند که سرنوشت آن را به بازی می گیرند. عشق به وطن را گم نموده اند و برده آمال و شهواتشان هستند.

رهبر جریان صدر در خاتمه آورده است: من از مفسدین تا روز قیامت برائت می جویم من از کسانی که از خدا سرپیچی کردند. آنها اسیر خواسته ها و لذت هایشان شدند.

علاوی شامگاه یکشنبه در پیامی مکتوب به برهم صالح رئیس جمهور عراق انصراف خود را از تشکیل کابینه گفت.

روز یکشنبه برای سومین بار نشست فوق العاده مجلس عراق برای رای اعتماد به کابینه علاوی به تعویق افتاد.

رئیس جمهور عراق در 12 بهمن علاوی را برای تشکیل کابینه معرفی کرد و از آن موقع تا کنون او در پی رایزنی با جریان های سیاسی مختلف برای تکمیل لیست وزرای خود بود

ائتلاف سائرون در مجلس عراق که مورد حمایت الصدر واقع شده است، روز یکشنبه پس از به تعویق افتادن مجدد نشست مجلس تاکید نمود که گروه های سیاسی که حیاتشان به سهم خواهی ها گره خورده است، نشست مجلس عراق را ناکام گذاشتند و همین طور ادامه دهند ملت علیه مجلس برمی خیزد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 756

به "انتقاد مقتدی صدر از عوامل به شکست کشاندن تشکیل کابینه علاوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد مقتدی صدر از عوامل به شکست کشاندن تشکیل کابینه علاوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید