تور پراگ: این کلیسا در پراگ از استخوان ساخته شده است!

به گزارش مجله تار و سه تار، کلیسای استودان سدلک

در 70 کیلومتری شرق پراگ، شهری کوچک به نام کوتنا هرا قرار گرفته است که به علت معدن های نقره پربارش در آن دوران توانست رشد زیادی داشته باشد و پیشرفت کند. کلیسای سانتا باربارا هم که یکی از کلیساهای مشهور قرون وسطی، در آن دوران در همین شهر بنا شد. در نزدیکی شهر کوتنا هرا، شهر کوچکی به نام سدلک وجود دارد که به واسطه کلیسای عجیب و غریبش توانسته معروفیت زیادی بدست آورد. کلیسایی با تزییناتی از استخوان انسان، کلیسای استودان سدلک. با خبرنگاران همراه باشید:

تور پراگ: این کلیسا در پراگ از استخوان ساخته شده است!

با ما سفر کنید و با تور پراگ از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای پراگ را ببینید.

شهر سدلک شهری کوچک در حومه کوتنا هرا است که با آن حدود 2 کیلومتر فاصله دارد. همانطور که گفته شد کلیسایی ترسناک در این شهر وجود دارد که برای تزیینات آن از استخوان های 40000 انسان هایی که قبل تر در این کلیسا دفن شده بودند، استفاده شده است. سدلک که شهری ناشناخته و کوچک بود، امروزه به واسطه این کلیسا به یکی از مجذوب نماینده ترین نقاط توریستی چک تبدیل شده است و هر سال به تنهایی 200 هزار توریست را به خود جذب می نماید.

از این کلیسا بیشتر بدانید

از آنجاییکه هیچ کلیسایی محل دفن مردگان نیست، شاید برایتان جالب باشد بدانید به چه دلیلی در آن دوران افراد مردگان خود را در این کلیسا دفن نموده اند. داستان جالبی دارد: در آن دوران، صومعه سیسترسی در سدلک، راهبی به نام هنری داشت. این راهب به دستور یکی از پادشاهان آن دوران به سرزمین مقدس فرستاده شد و موقع برگشت، کمی از خاک آن را همراه خود به سدلک آورد و در کلیسا پاشید. این موضوع باعث شد تا بسیاری از مردم، مردگان خود را در این کلیسا دفن نمایند چون اعتقاد داشتند خاک این کلیسا مقدس است و می تواند روح مردگان را در برابر عذاب ای الهی محافظت کند.

حتی خیلی از مردم از کشورهای مختلف سفر می کردند تا مرده های خود را در این کلیسا دفن نمایند و این چنین بود که اجساد زیادی در این گورستان انباشته شد.

در سال 1318 میلادی بیشتر از 3000 جسد در آن کلیسا وجود داشت طوری که دیگر به حد اشباع رسیده بود و در نتیجه این تصمیم گرفته شد تا یک گورستان تازه ساخته گردد. تمام استخوان های اجساد جمع آوری شد و در کلیسای استودان قرار داده شد تا اینکه هنرمندی به نام فرانتیسک رینت تصمیم گرفت یک ایده عجیب را عملی کند.

او تمام کلیسا را با استخوان های انسان ها تزیین کرد طوری که از دیوار آن گرفته تا جام ها همگی از استخوان های انسان ساخته شده اند. یکی از زیباترین بخش های کلیسا، چلچراغ بزرگ آن است که تماما از استخوان های انسان درست شده است و هفت شاخه دارد که در انتهای هر شاخه، یک جمجمه قرار گرفته است.

این چنین بود که این کلیسای عجیب ساخته شد. جایی که یک بنای عادی بود، با یک ایده خوب و ترسناک به جایی تبدیل شده است که حالا مردم زیادی از سراسر جهان حاضرند سفر نمایند و این کلیسا را ببینند. سدلک بدون شک شهری است که معروفیت امروز خود را مدیون مردگان است.

منبع: الی گشت
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1872

به "تور پراگ: این کلیسا در پراگ از استخوان ساخته شده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور پراگ: این کلیسا در پراگ از استخوان ساخته شده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید