بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور، کاهش دما تا 10 درجه

به گزارش مجله تار و سه تار، رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور از کاهش دما از 5 تا 10 درجه سانتیگراد اطلاع داد.

بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور، کاهش دما تا 10 درجه

صادق ضیاییان در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: امروز(24 دی ماه) با فعالیت سامانه بارشی، در نواحی شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش های از جنوب، بعضی منطقه ها شمال شرق کشور، استان های ساحلی دریای خزر، استان های واقع در جنوب البرز مرکزی شامل تهران، البرز و قزوین و بخش هایی از استان های کرمان و یزد، بارش باران و در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر بارش برف رخ خواهد داد.

وی اضافه نمود: شدت بارش در جنوب آذربایجان غربی، نیمه شمالی فارس، شمال شرق خوزستان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، نیمه جنوبی اردبیل، گیلان، غرب مازندران، جنوب و غرب اصفهان و ارتفاعات البرز مرکزی در استان های تهران، البرز، قزوین و زنجان است.

به گفته ضیاییان در این روز در بعضی نقاط غرب و دامنه های جنوبی البرز پدیده رعد و برق و در منطقه ها جنوبی کشور وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

وی با بیان اینکه فردا(25 دی ماه) در اغلب منطقه ها کشور بارش پیش بینی می گردد، اظهارکرد: شدت بارش در این روز در استان های فارس، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب و غرب کرمان، خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و بعضی منطقه ها هرمزگان پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: در این روز در بعضی منطقه ها شرق، شمال شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد.

وی در ادامه گفت: یکشنبه (26 دی ماه) بارش در استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس، بوشهر، هرمزگان و بخش هایی از خراسان شمالی ادامه خواهد داشت بعلاوه در این روز با ورود سامانه بارشی دیگری از شمال غرب کشور، در استان های واقع در شمال غرب و غرب، سواحل خزر و بعضی منطقه ها دامنه های جنوبی البرز شاهد بارش خواهیم بود.

ضیاییان اضافه نمود: شدت بارش در استان های فارس، خراسان جنوبی ، جنوب بوشهر، بعضی منطقه ها هرمزگان و کرمان، اردبیل، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان ، گیلان و جزایر واقع در تنگه هرمز و مرکز خلیج فارس خواهد بود. در این روز بارش در شمال غرب، غرب و دامنه های البرز غالبا به صورت برف پیش بینی می گردد.

وی درباره شرایط جوی کشور طی دوشنبه (27 دی ماه) گفت: در این روز به جز نواحی کویر مرکزی و دامنه های جنوبی البرز شرقی در بیشتر منطقه ها کشور بارش رخ خواهد داد که در نواحی جنوبی باران و در امتداد رشته کوه های زاگرس و البرز، غرب و شمال غرب کشور عمدتا برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه گفت: سه شنبه (28 دی ماه) بارش در استان های واقع در شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوب ، سواحل خزر، دامنه های جنوبی البرز در استان های تهران، البرز، قزوین، زنجان و ارتفاعات و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی پیش بینی می گردد.

وی با اشاره به کاهش دما در کشور اظهارکرد: از آدینه تا یکشنبه (24 تا 26 دی ماه) در شمال غرب، غرب، استان های ساحلی خزر کاهش دما بین 7 تا 10 درجه سانتیگراد و در دامنه های جنوبی البرز کاهش دما بین 5 تا 7 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد بعلاوه از یکشنبه تا سه شنبه (26 تا 28 دی ماه) در شمال شرق، شرق، جنوب غرب و مرکز کشور 5 تا 8 درجه کاهش دما انتظار می رود.

به گفته ضیاییان آدینه تا دوشنبه (24 تا 27 دی ماه) دریای خزر مواج پیش بینی می گردد. آدینه نیمه غربی خلیج فارس، شنبه خلیج فارس و یکشنبه، مرکز و شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج و متلاطم است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (25 دی ماه) ابری و بارش باران و برف، گاهی وزش باد شدید و وقوع رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 5 و حداکثر دمای 11 درجه سانتیگراد و پس فردا (26 دی ماه) نیمه ابری، گاهی وزش باد و بارش پراکنده با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

ضیاییان در انتها گفت: طی امروز و فردا (24 و 25 دی ماه) بندرعباس با دمای 24 و 22 درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای 4 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 فروردین 1401 بروزرسانی: 25 فروردین 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1940

به "بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور، کاهش دما تا 10 درجه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش باران و برف در نقاط مختلف کشور، کاهش دما تا 10 درجه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید