بازار مسکن 99 به کدام سو می رود؟

به گزارش مجله تار و سه تار، این نوروز می توانست پرکارترین نوروز برای بسازبفروش ها در مناطق میانی شهر باشد، اما شیوع ویروس کرونا سبب شد تا بسیاری از پروژه ها تعطیل گردد.

بازار مسکن 99 به کدام سو می رود؟

جهت دریافت خدمات خرید اینترنتی درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

هرچند براساس پیش بینی ها از قیمت مسکن در سال 99 ، این بازار با جهش قیمت ها روبرو نخواهد بود، اما آنالیز ها نشان می دهد که قیمت مسکن، حتی در راکدترین دوره ها مستعد افزایش بوده است.

به گزارش خبرنگاران افزایش شدید قیمت ملک در سال 97 و از سرگیری رشد قیمت ها در نیمه دوم سال 98 سبب شد بازار مسکن به یکی از سودده ترین بازارها برای سرمایه های سرگردان بدل گردد، اما حسام عقبایی، نایب رییس اتحادیه املاک بر این باور است که در سال جدید جهش قیمت مسکن وجود نخواهد داشت چرا که قیمت ها آن قدر افزایش یافته که حتی طبقه متوسط نیز در بعضی موارد نمی تواند برای خرید وارد بازار گردد. این شرایط نشان می دهد که تا انتها نیمه اول سال جدید، رکود در کام بازار مسکن باقی خواهد ماند.

از سوی دیگر آنالیز ها نشان می دهد ساخت و ساز در مناطقی از تهران که قیمت مسکن در آن به طور میانگین کمتر از 15 میلیون تومان است رونق جدی را تجربه می نماید. این نوروز می توانست پرکارترین نوروز برای بسازبفروش ها در مناطق میانی شهر باشد اما شیوع ویروس کرونا سبب شده تا بسیاری از پروژه ها تعطیل گردد. به استناد افزایش ساخت و ساز نیز می توان انتظار داشت با رشد عرضه نیز ترمز افزایش قیمت مسکن در تهران کشیده گردد.

پرطرفدارترین واحدها

هر چند از میانه اسفند ماه بازار معاملات مسکن به خواب زودهنگام بهاری فرو رفت، اما پیش بینی ها از شرایط و قیمت مسکن در سال 99 حاکی از آن است؛ از سه ماهه دوم سال احتمالا با رخت بربستن کرونا از ایران، بار دیگر بازار واحدهای کوچک متراژ و البته تا 5 سال ساخت بار دیگر داغ گردد.

بعضی فعالان صنفی می گویند: با توجه به اینکه فروردین، ماه کم فروغ بازار مسکن است، در دو ماه انتهای بهار، تاثیرات اتفاقات روی داده بر بازار خود را آشکار خواهد نمود.

معاملات اسفند چقدر کاهش یافت؟

مصطفی قلی خسروی، رییس اتحادیه مشاوران املاک در پاسخ به این سوال که حجم معاملات مسکن در اسفند چقدر کاهش یافته است؟ گفت: در این مدت در شهر تهران 11 هزار و 653 قرارداد خرید و فروش امضا شد که در مقایسه با ماه بهمن 24 درصد و ماه مشابه سال گذشته 23 درصد کاهش نشان می دهد.

وی اضافه کرد: در کل کشور نیز طی 26 روز ابتدای اسفند ماه 98 بالغ بر 50 هزار و 803 قرارداد خرید و فروش ملک امضا شده که در مقایسه با همین مدت در بهمن سال جاری و اسفند سال گذشته به ترتیب 21 و 27 درصد کاهش یافته است.

او دلیل این کاهش را شیوع کرونا در بازار دانست و پیش بینی کرد تا خرداد ماه این شرایط در بازار ادامه داشته باشد.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 728

به "بازار مسکن 99 به کدام سو می رود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار مسکن 99 به کدام سو می رود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید