برای تبلیغات خود از رنگ ها یاری بگیرید

به گزارش مجله تار و سه تار، در بازاریابی و تبلیغات باید از مبحث روانشناسی رنگها که از موارد مهم در این زمینه است، بهره برد.

این نوع مباحث از زمانی که چاپ رنگی روزنامه ها آغاز شد و به صورت گستره انتشار داده شد، به عنوان خدمتی تخصصی در اختیار صاحبان کار قرار داده شد. در این مقوله بحث روانشناسی رنگها و اهمیت نوع استفاده از آن مطرح بوده است.

برای تبلیغات خود از رنگ ها یاری بگیرید

نقش بسیار مهمی که رنگها ایفا می نمایند به وسیله تحقیقات دانشگاهی بارها به آن پرداخته شده و ثابت شده است.

بطور تجربی برای هر شخصی تاثیرات رنگ، چه در بسته بندی، آگهی تلویزیونی و … ملموس بوده است و بطور شگفت انگیزی بر روی نحوه انتخاب محصول یا برند مورد نظر تاثیر می گذارد. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

شرکت های تبلیغاتی برای اقناع مشتریان به موضوع دیگری اشاره خواهند کرد و آن این است که انتخاب رنگی که به انتخاب محصول به وسیله مردم یاری کند، تخصص ماست.

اگر بخواهید این شرکت های تبلیغاتی را به چالش بکشید که بر چه اساسی این انتخاب ها صورت می گیرد، معمولا به تجربیات قبلی خود اشاره خواهند کرد.

البته ما نباید تنها با نگاه به چندین نمونه غیر مرتبط به سادگی از کنار آن بگذریم و رنگ های مورد نظرمان را انتخاب کنیم. بلکه این داستان پیچیده تر از آن چیزی است که فکرش را خواهید کرد.

از سوی دیگر، احتمالاً گفتن این نکته که بحث رنگ، بحث فرهنگی است و اثرات رنگ از جایی به جای دیگر و از فردی به فرد دیگر تغییر می نماید، مسئله ای را از مسائل شما حل نخواهد کرد.

کسی که می خواهد فردا یک بنر تبلیغاتی در یک وبسایت داشته باشد یا یک بیلبورد در خیابان ها داشته باشد یا یک آگهی در روزنامه منتشر کند، نمی تواند به این بهانه ها از انتخاب رنگ فرار کند.

از سویی، باید مراقب باشد که سلیقه طراحان و گرافیست ها بر روی واقعیت های بازار سایه نیندازد و سلیقه فردی به جای تجربه و بازخورد علمی سرنوشت کسب و کار را در اختیار نگیرد.

تا اینجا به صورت واضح و دقیق شرح دادیم که از یک سو اثر رنگ بسیار مهم است و از سوی دیگر، اگر از حرف های سطحی بگذریم، هر کس حتی در صنعت خود اطلاعات کم و پیش داوری های زیادی در خصوص رنگ ها دارد.

منبع: الی گشت
انتشار: 28 اسفند 1400 بروزرسانی: 28 اسفند 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1922

به "برای تبلیغات خود از رنگ ها یاری بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تبلیغات خود از رنگ ها یاری بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید