بنیان گذار علی بابا استاد دانشگاه توکیو شد

به گزارش مجله تار و سه تار، ایسنا نوشت: بنیانگذار علی بابا، به عنوان استاد مدعو در دانشگاه توکیو مشغول تدریس شد.

بنیان گذار علی بابا استاد دانشگاه توکیو شد

دانشگاه توکیو گفت: جک ما، بنیانگذار گروه علی بابا به عنوان استاد مدعو در کالج توکیو، یک سازمان تازه که از طریق دانشگاه توکیو اداره می شود، دعوت شده است.

این دانشگاه اعلام کرده که مدت انتصاب جک ما به عنوان شناخته شده ترین کارآفرین چین در پایان اکتبر به پایان می رسد، اما این قرارداد به صورت سالانه قابل تمدید است.

در این کالج، جک ما در زمینه هایی از جمله مشاوره در مورد موضوعات مهم تحقیقاتی و سخنرانی در مورد مدیریت و راه اندازی کسب و کار مشغول خواهد شد.

کالج توکیو در سال 2019 تأسیس شد تا به عنوان رابط بین دانشگاه توکیو و محققان و مؤسسات تحقیقاتی خارج از کشور عمل کند.

علی بابا بزرگترین شرکت خرده فروش دنیا و در فهرست بزرگترین شرکت های تجارت الکترونیک دنیا جای دارد. در سال 2020 این شرکت مقام پنجم بزرگترین شرکت هوش مصنوعی را به خود اختصاص داد. شرکت علی بابا یکی از بزرگترین شرکت های سرمایه گذاری و همچنین سرمایه پر خطر است. این شرکت میزبان بزرگترین بازارها است.

سپتامبر 2018 میلادی بود که جک ما گفت که از علی بابا بازنشست خواهد شد و قصد دارد به کارهای خیر خواهانه، آموزشی و محیط زیستی بپردازد. همان سال دنیل ژانگ به جایگاه او در مدیر عاملی علی بابا دست یافت.

وی در سال 2019 میلادی براساس فهرست بندی مجلهٔ فوربز یکی از قدرت مندترین افراد دنیا بود که در ردهٔ 21 این فهرست جای گرفت و همچنین در شرکت های نوپا به عنوان یک الگو شناخته می شود.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1402 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2168

به "بنیان گذار علی بابا استاد دانشگاه توکیو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنیان گذار علی بابا استاد دانشگاه توکیو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید