توقف کاهش نرخ دلار در بازارهای جهانی

به گزارش مجله تار و سه تار، در پی دستور وزیر خزانه داری ایالات متحده درباره ذخایر اضطراری، کاهش نرخ دلار متوقف شد.

توقف کاهش نرخ دلار در بازارهای جهانی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، روز جمعه دلار پس از آنکه وزیر خزانه داری ایالات متحده استیون منوچین برخی از وام های همه گیری فدرال رزرو را پایان داد، فرایند نزولی خود را متوقف کرد و معاملات را ازخط خارج کرد و سرمایه گذاران را که روی حمایت بانک مرکزی حساب کرده بودند شگفت زده کرد.

انتشار خبر توافق رهبران جمهوری خواه و دموکرات سنای ایالات متحده برای از سرگیری مذاکرات در مورد بسته محرک ویروس کرونا، باعث کاهش حال و هوای قبل شد.

در حالی که منوچین در بهار اعتبار حدود 455 میلیارد دلاری به خزانه داری اختصاص داده، برخی از سرمایه گذاران نگران پایان دادن به برنامه هایی بودند که نقشی حیاتی در اطمینان بخشیدن به بازارها داشته اند.

همچنین فدرال رزرو اظهار داشت که ترجیح می دهد مجموعه کامل امکانات اضطراری ایجاد شده در طی همه گیری همچنان به نقش مهم خود در پشت صحنه ادامه دهند، رویارویی آشکار و نادری با دولت.

سرمایه گذاران از تسهیلات نقدینگی شهرداری به عنوان وام دهنده اضطراری و قابل اعتماد به وام گیرندگان اصلی بازار (اوراق قرضه شهرداری) استفاده کرده اند. که آن، ایده پیش فرض پرداخت یا مشکل بودجه فاجعه بار را از دسترس خارج کرده است.

بدون تسهیلات نقدینگی شهرداری، بازار سقوط نخواهد کرد، اما اگر با فروش یا ترس اعتباری بارزتر آزمایش شود، از مقاومت بالایی برخوردار نخواهد بود.

با وجود اشتیاق به خطر، کالیفرنیا دستور داد اقدامات شدیدی برای جلوگیری از افزایش هشدار دهنده عفونت ویروس کرونا صورت گیرد که در مورد تمام اجتماعات داخلی و فعالیت های غیر ضروری خارج از خانه در بیشتر ایالت ها، منع رفت و آمد منعقد شود.

بیش از یک هفته است که دلار در برابر ارزهای پرخطر به دلیل موفقیت های زیادی در زمینه واکسن ویروس کرونا و امید به کاهش عدم اطمینان سیاسی پس از انتخابات ایالات متحده، سقوط کرده است.

شاخص دلار در 92.306 قرار داشت، پایین ترین سطح روز پنج شنبه 92.236 بود، هرچند که در این هفته همچنان0.3 درصد افت دارد.

یورو در 1.1874 دلار در روز ثابت بود، اما در فاصله نه چندان دور از بالاترین قیمت 1.18935 دلار در روز سه شنبه قرار داشت و 0.3 درصد افزایش در هفته داشت.

ین در 103.80 دلار در هر دلار ایستاد و سود هفتگی 0.8 درصدی را حفظ کرد.

واکنش در بازارهای ارز در مقایسه با بازارهای سهام و اوراق قرضه ایالات متحده محدود شده است.

این احساس وجود دارد که در پایان روز، بازارهای اقتصادی ثابت و جدا از مسائل در اقتصاد واقعی باقی می مانند. تصحیح قیمت های سهام با توجه به دستاوردهای اخیر طبیعی بود. در حال حاضر باید دید آیا عقب نشینی بازارهای سهام موقت است؟

پوند انگلیس در حالت دفاعی بود، پس از آنکه روزنامه تایمز گزارش داد رهبران اروپا با نزدیک شدن به مهلت پایان سال، کمیسیون اروپا را به انتشار برنامه های بدون توافق برکسیت ترغیب خواهند کرد.

پوند در 1.3258 دلار تغییر یافت. در برابر یورو، ارزش پوند در هر یورو در 0.8955 پوند ایستاد، و سود خود را در دو روز گذشته از بین برد.

خارج از سبد ارزهای شاخص دلار، دلار استرالیا که به تغییرات اقتصادی حساس است، با از دست دادن سودهای خود در این هفته، در0.7284 دلارتغییر کمی داشت.

یوان چین پس از رسیدن به بالاترین سطح یک سال و نیمه در روز چهارشنبه، در سطح 6.5716 برابر دلارثابت بود.

لیر ترکیه پس از جهش 2.3 درصدی در روز پنجشنبه ثابت شد پس از آنکه بانک مرکزی، زیر نظر رئیس جدید آقبال، افزایش قابل توجهی را در انتظار داشت و متعهد شد که در مورد تورم محکم بماند.

لیر در 7.5450 نسبت به دلار تغییر کرد، نزدیک به بالاترین سطح در تقریبا دو ماه گذشته.

لیربهترین عملکرد ارزی تا به امروز در این ماه را داشته است.

بیت کوین فرایند صعودی خود را حفظ کرد و در 17971 دلار، نزدیک به بالاترین سطح سه ساله در روز چهارشنبه معامله شد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1261

به "توقف کاهش نرخ دلار در بازارهای جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف کاهش نرخ دلار در بازارهای جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید