خبرنگاران پایگاه اورژانس بخش خرم آباد تنکابن به بهره برداری رسید

به گزارش مجله تار و سه تار، نوشهر - خبرنگاران - پایگاه اورژانس 115 در آئینی روز چهارشنبه با حضور مسئولان استانی و محلی در بخش خرم آباد تنکابن به بهره برداری رسید

خبرنگاران پایگاه اورژانس بخش خرم آباد تنکابن به بهره برداری رسید

خرم آباد با جمعیتی دستکم 41 هزار نفر از یک نقظه شهری و 172 نقطه روستایی برخوردار است و تا شهر تنکابن حدود 5 کیلومتر فاصله دارد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران روز چهارشنبه در این آئین گفت که برای ساخت این پایگاه با زیرینای حدود 200 مترمربع حدود پنج میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده که حدود یک میلیارد تومان آن یک خیر پرداخت کرده است.

صالح طبری افزود: این پایگاه به یک دستگاه آمبولانس کمک دار مجهز به موبایل آی سی یو ، سی سی یو ، اتاق آی سی یو و سی سی یو مجهز شده به طوری که چنین امکاناتی کمتر در دیگر پایگاه های کشور وجود دارد.

این مقام مسئول، با قدردانی از همراهی و همکاری خیر بابت کمک در ساخت این پایگاه افزود: این پایگاه متاسفانه فاقد شناسنامه مشخص ، ردیف بودجه و جایگاه در استان بود اما زمانی که یک خیر تقبل کرد که مبالغی بابت راه اندازی آن بپردازد بنابراین تکلیف شد که حسب اخلاق ، ادب و انسانیت این پایگاه از حالت نیمه تمام خارج و به بهره برداری برسد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی مازندران با بیان آنکه این پایگاه به عنوان مرکز مدیریت بحران غرب مازندران در نظر گرفته شده است ، گفت که آنچه گزارش شده در تنکابن روزانه به طورمیانگین 9 الی 12 مورد ماموریت انجام می گیرد که این آمار در فصول گردشگری به حدود 20 مورد هم افزایش می یابد.

در زمان حاضر دستکم 22 نفر در پنج پایگاه اورژانس 115 شهرستان 170 هزار نفری تنکابن فعالیت دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 945

به "خبرنگاران پایگاه اورژانس بخش خرم آباد تنکابن به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پایگاه اورژانس بخش خرم آباد تنکابن به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید