دادخواستی در آمریکا علیه برادر امیر قطر به جرم تحریک برای قتل

به گزارش مجله تار و سه تار، روزنامه تایمز انگلیس گزارش داد براساس دادخواستی در آمریکا علیه برادر ناتنی امیر قطر وی به درخواست از بادیگارد شخصی اش برای کشتن دو تن متهم است.

دادخواستی در آمریکا علیه برادر امیر قطر به جرم تحریک برای قتل

به گزارش مجله تار و سه تار، این روزنامه نوشت، براساس این دادخواست که دو تن از کارمندان سابق شیخ خالد بن حمد آل ثانی، برادر ناتنی امیر قطر در دادگاه ایالت فلوریدای آمریکا ارائه کردند، شیخ خالد پس از اینکه ماتیو پیتارد، بادیگارد شخصی اش همکاری در فعالیت جنایی را رد کرد، او را برکنار کرد.

پیتارد می گوید، از سپتامبر 2017 تا ژوئیه 2018 برای شیخ خالد کار می کرد و در ماه سپتامبر و نوامبر 2017 شیخ خالد از وی خواست یک مرد و زن را بکشد و او این درخواست را رد کرد.

طبق این دادخواست، شیخ خالد و تیم امنیتی او یک شهروند آمریکایی را در یکی از مقرهای وابسته به خود در قطر بازداشت کردند. پیتارد می گوید، او به همراه دو مسئول آمریکایی کمک کرده است تا فرد بازداشتی در امنیت به کشورش بازشود.

پس از اینکه شیخ خالد در جریان مداخله پیتارد در آزاد کردن فرد بازداشتی قرار گرفته از او خواسته تا شهروند آمریکایی را بازگرداند و او را تهدید کرده است که اگر این کار را نکند، بهای سنگینی را خواهد پرداخت و به همراه خانواده اش کشته می شود.

پیتارد در ادامه گفت، شیخ خالد در ماه ژوئیه وی را از طریق تهدید با سلاح مجبور به امضای استعفانامه خود کرد.

اما کارمند دوم شیخ خالد، ماتیو آلنده، شهروند آمریکایی است که از اکتبر 2017 تا فوریه 2018 برای او به عنوان پرستار کار می کرده است. او می گوید، سه هفته متوالی بدون حقوق برای شیخ خالد کار کرده و به اجبار از خروج وی از مقر شیخ در دوحه ممانعت به عمل آمده و در نهایت ناگزیر به فرار شده است.

روزنامه تایمز نوشت، یکی از مشاوران شرکت KH Holding وابسته به شیخ خالد گفت، امیر قطر از این دادخواست اطلاعی نداشته و درباره آن واکنشی نشان نداده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 210

به "دادخواستی در آمریکا علیه برادر امیر قطر به جرم تحریک برای قتل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادخواستی در آمریکا علیه برادر امیر قطر به جرم تحریک برای قتل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید