دستیار صوتی الکسا درخت می کارد!

به گزارش مجله تار و سه تار، آخرین ابتکار آمازون در حوزه آب و هوا این است که کاربران دستگاه الکسا (Alexa) می توانند با گفتن جمله الکسا! درخت بکار. به دستیار فعال صوتی، احساس بهتری در خصوص زمین داشته باشند.

دستیار صوتی الکسا درخت می کارد!

شرکت آمازون در راستای یاری کردن به مقابله با تغییرات اقلیمی میخواهد از دستیار صوتی الکسا برای افزایش درختکاری استفاده کند.

شرکت آمازون (Amazon) طی سال های اخیر، مجموعه ای از ابتکارات پایدار را با هدف دستیابی به اهداف بلندپروازانه تر کاهش انتشار گاز های گلخانه ای نسبت به آنچه در توافقنامه آب و هوای پاریس (Paris Climate Agreement) مشخص شده، شروع نموده است.

آخرین ابتکار آمازون در حوزه آب و هوا این است که کاربران دستگاه الکسا (Alexa) می توانند با گفتن جمله الکسا! درخت بکار. به دستیار فعال صوتی، احساس بهتری در خصوص زمین داشته باشند. آیا بحران آب و هوا با یاری این روش حل می گردد؟

واضح است که دستیار صوتی هوشمند هیچ درختی نمی کارد. در عوض، آمازون با سازمان غیرانتفاعی وان تری پلنتد (One Tree Planted)، برای کاشت درخت در آپالاشیا در شمال کالیفرنیا، واشنگتن و اورگن به عنوان بخشی از طرح های احیای جنگل همکاری نموده است.

هر بار که کاربران از الکسا می خواهند درختی را پرورش دهد، می توانند یک دلار برای پرداخت هزینه یک نهال به خیریه اهدا نمایند. بعلاوه آمازون، یک میلیون دلار به این سازمان غیرانتفاعی اهدا می نماید تا کاشت یک میلیون درخت از آوریل تا دسامبر 2022 صورت بگیرد.

کمپین های درختکاری مدت هاست که روشی محبوب برای مردم بوده اند تا نشان دهند که برای زمین اهمیت قائل هستند، اما آنالیز ها نشان می دهند که کاشت درختان، روشی نسبتا ناکارآمد برای شرکت های بزرگ با هدف کاهش سرعت تغییرات آب و هوایی است.

گونه هایی از درختان که به طور نادرست کاشته می شوند، می توانند زیست بوم های محلی را از بین ببرند و حتی اگر این کار با دقت انجام گردد، درختان باید بخش هایی از زمین های کشاورزی را اشغال نمایند تا تغییرات آب و هوایی را در مقیاس قابل توجه کاهش دهند.

در هر حال، این باعث نمی گردد که شرکت های بزرگ، سالانه برنامه های درختکاری خود را راه اندازی ننمایند. شرکت سیلزفورس (Salesforce) میخواهد تا سال 2030، حدود 100 میلیون درخت بکارد.

شرکت سامسونگ (Samsung) میخواهد دو برابر بیشتر از آمازون در ماداگاسکار درخت بکارد. شرکت مایکروسافت (Microsoft) نیز هزاران درخت را در سال 2020 به وسیله مشارکت با موتور جستجوی اکوزیا (Ecosia) کاشت.

کاشت درختان، خوب است، اما گزارش هفته گذشته هیئت بین دولتی تغییر اقلیم (IPCC)، روش های معنی داری را پیشنهاد کرد که مردم به واسطه آن ها می توانند انتشار کربن را کاهش دهند تا گرمای سیاره ما کاهش یابد. درخواست از الکسا در خصوص اهدای یک دلار برای یک نهال، به مقدار استفاده از حمل و نقل عمومی یا راندن دوچرخه الکتریکی تأثیرگذار نیست.

منبع: فرادید
انتشار: 31 مرداد 1401 بروزرسانی: 31 مرداد 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2052

به "دستیار صوتی الکسا درخت می کارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستیار صوتی الکسا درخت می کارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید