رونمایی از لباس مسافران توکیو در مراسم بدرقه کاروان المپیک

به گزارش مجله تار و سه تار، به گزارش خبرنگاران، نشست هماهنگی برنامه های فرهنگی و هنری هفته المپیک و همچنین مراسم بدرقه کاروان اعزامی به المپیک توکیو با حضور سیدرضا صالحی امیری و کیکاوس سعیدی رئیس و دبیرکل کمیته ملی المپیک، مهدی علی نژاد و احمدی معاونین وزارت ورزش، نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی المپیک توکیو و امین عارف نیا مسئول ستاد فرهنگی المپیک برگزار شد.

رونمایی از لباس مسافران توکیو در مراسم بدرقه کاروان المپیک

در این نشست که مدیران عامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد و موسسه کمک به توسعه فرهنگ و هنر همراه با مدیران عامل بنیاد رودکی و بنیاد فارابی هم در آن شرکت داشتند، برنامه های پیشنهادی برای برگزاری رویدادهای فوق (هفته المپیک و مرنام بدرقه) بررسی و نهایی شد.

امین عارف نیا در گفتگو با خبرنگاران در مورد برنامه های مصوب در این نشست توضیح داد و با تاکید بر اینکه روز پایانی هفته المپیک به برگزاری مرنام بدرقه کاروان اختصاص دارد گفت که رونمایی از لباس طراحی شده برای اعضای کاروان هم در این مرنام انجام می شود.

وی گفت: طبق طرح پیشنهادی هفته المپیک و برنامه آن طی روزهای 5 تا 10 تیرماه در منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد برگزار می شود.

وی در مورد برنامه های پیش بینی شده برای اجرا در این هفته گفت: مجموعه ای از رویدادهای فرهنگی و هنری برای گروه های سنی و اقشار مختلف تعریف شده است که برگزاری چند نمایشگاه، ورک شاپ های هنری، هفته فیلم و رونمایی از چند آلبوم موسیقی شامل آهنگ های حماسی و قهرمانی از جمله آنهاست.

مسئول ستاد فرهنگی المپیک از برگزاری مرنام آئینی و ورزش های پهلوانی اعم از مناجات خوانی، پرده خوانی، چاوش خوانی، ورزش های بومی و باستانی به نام بخش دیگری از برنامه های مصوب برای اجرا در هفته المپیک یاد کرد.

وی همچنین گفت: طی این هفته کارگاه عروسک سازی (مسکات، عروسک های غول پیکر و عروسک های ورزشی) و کارگاه های تصویرگری هم خواهیم داشت ضمن اینکه با حضور 60 نفر از کارتونیست های کشور تصاویر ورزشکاران ایرانی به صورت کارتون طراحی و نمایش داده خواهد شد.

عارف نیاد یاد آور شد: در قالب هفته فیلم، 9 فیلم مرتبط با حوزه ورزش با همکاری بنیاد سینمائی فارابی اکران می شود. همچنین طی هفته المپیک گروههای موسیقی اقوام در اراضی عباس آباد اجرای صحنه ای خواهند داشت.

مسئول ستاد فرهنگی المپیک با تأکید بر اینکه همزمان با روز پایانی هفته المپیک یعنی 10 تیرماه مرنام بدرقه کاروان اعزامی به المپیک هم در اراضی عباس آباد و در جوار بلندترین پرچم ایران برگزار می شود، گفت: این مرنام بدرقه با حضور ورزشکاران اعزامی به توکیو برگزار می شود.

وی در پاسخ به این سوال که برای برگزاری این مرنام از تعدادی افراد شاخص و سیاسی هم دعوت شده است؟ گفت: فعلاً هیچ پیش بینی در این زمینه نشده است. برگزاری مرنام بدرقه به اعضای کاروان اعزامی اختصاص دارد. از چهره سیاسی هم برای حضور در مرنام دعوت نشده است.

برنامه ستاد فرهنگی المپیک برای رونمایی از پوشش کاروان اعزامی به توکیو چیست؟ این پرسش پایانی خبرنگاران از مسئول ستاد فرهنگی المپیک توکیو بود که وی در پاسخ گفت: وجود ورزشکاران در مرنام بدرقه با پوشش مصوب آنها برای المپیک خواهد بود. در واقع همزمان با برگزاری مرنام بدرقه، رونمایی از لباس مسافران توکیو هم انجام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1638

به "رونمایی از لباس مسافران توکیو در مراسم بدرقه کاروان المپیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رونمایی از لباس مسافران توکیو در مراسم بدرقه کاروان المپیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید