سخنگوی دولت: خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد

به گزارش مجله تار و سه تار، تهران (پانا) - سخنگو و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت در یادداشتی تاکید کرد آنچه که امروز در رسانه ها با عنوان گرانی بنزین منتشر شده صحیح نیست و سو برداشت از نامه معاون اقتصادی دولت است.

سخنگوی دولت: خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد

علی بهادری جهرمی در این یادداشت نوشت: قرار نیست بنزین گران شود و دولت تصمیمات یک شبه نیست. حتما اگر قرار باشد تصمیمی گرفته شود که در زندگی جاری و عمومی مردم اثر بگذارد جوانب مختلف آن سنجیده می شود.

او ادامه داد: درباره این طرح نیز مقرر شده بصورت آزمایشی در دو جزیره قشم و کیش، سهمیه بنزین به جای خودروها به افراد اختصاص پیدا کند و قیمت عرضه همان نرخ عادی 1500 تومان برای بنزین سهمیه ای و 3000 تومان برای بنزین آزاد است که هیچ تفاوتی با نرخ موجود نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر اگر کسی خودرو نداشته باشد نمی تواند از سهمیه بنزین هم استفاده کند در حالیکه سوخت سرمایه ملی و متعلق به همه مردم است اما کسی که مثلا چهار خودرو داشته باشد، چهار برابر سهمیه استفاده می کند. طبیعتا این روش ناعادلانه است و سهم کسی که توان خرید خودرو ندارد در سوخت دیده نمی شود.

بهادری جهرمی گفت: اما با این تغییر که بصورت آزمایشی بنا شده انجام شود کسی که خودرو ندارد هم می تواند سهمیه سوخت با کد ملی خود داشته باشد و آن را به قیمت مناسب به دیگران عرضه کند.

سخنگوی دولت در پایان تاکید کرد: لذا خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1927

به "سخنگوی دولت: خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی دولت: خبرسازی ها پیرامون افزایش قیمت بنزین صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید