لغو نشست گردشگری ایران و روسیه، مراجع روس به خاطر شیوع کرونا با برگزاری نشست مشترک بخش خصوصی موافقت نکرده اند

به گزارش مجله تار و سه تار، در شرایطی که مرزها کامل به روی گردشگران بین المللی باز نشده و فرایند ورود و خروج گردشگران همچنان متاثر از ویروس کرونا است، علی اصغر مونسان ـ وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ حدود یک ماه پیش، از سفر به روسیه با هدف لغو دوطرفه ویزا گروهی دو کشور اطلاع داد و هفته پیش نیز گفت اواخر مهرماه در رأس هیاتی متشکل از فعالان بخش خصوصی گردشگری به روسیه خواهد رفت. قرار بود در جریان این سفر، نشست B2B بین فعالان بخش خصوصی ایران و روسیه تشکیل گردد اما انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران که مسؤولیت برگزاری این نشست را در روسیه به عهده داشت و پیش تر تاریخ برگزاری آن را 27 تا 30 مهرماه اعلام نموده بود، اینک در بخشنامه ای از لغو آن نشست اطلاع داده است.

لغو نشست گردشگری ایران و روسیه، مراجع روس به خاطر شیوع کرونا با برگزاری نشست مشترک بخش خصوصی موافقت نکرده اند

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

برنامه سفر وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی به روسیه فعلا تغییری ننموده، هرچند زمان قطعی برای آن معلوم نشده است.

با این وجود در بخشنامه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ایران آمده است: در مورد سفر دکتر مونسان، وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی در تاریخ 27 تا 30 شهریورماه، حسب اعلام سفیر ایران در مسکو، مراجع ذی ربط روسیه به دلیل شروع موج جدید شیوع ویروس کرونا در این کشور با برگزاری نشست مشترک بخش خصوصی و صنایع دستی در این سفر موافقت ننموده اند.

ویزای گروهی ایران و روسیه قرار بود در سال 2018 لغو گردد اما شیوع ویروس کرونا آن را تا کنون به تعویق انداخته است. معاونت توریستی ایران و آژانس توریستی فدرال روسیه به تازگی درباره برنامه اجرایی مسافرت گروهی بدون ویزا بین دو کشور به توافق هایی رسیده اند و قرار است متن آن در جریان سفر وزیر میراث فرهنگی، توریستی و صنایع دستی به مسکو امضا گردد.

طبق توافق اولیه دو کشور، این ویزا برای گروه های از 5 تا 50 نفر که با آژانس های تاییدشده از سوی دو کشور سفر نمایند، لغو خواهد شد.

محمد قاسمی ـ مدیرکل دفتر تبلیغات و بازاریابی توریستی ـ پیش تر درباره توافق های اولیه با آژانس توریستی فدرال روسیه در مقدمه امضای توافق نامه لغو ویزا گروهی دو کشور، گفته بود: در صورت اجرای لغو ویزا سفرهای گروهی، فقط دفاتر خدمات مسافرتی که طرفین تایید و معرفی نموده اند می توانند از این امکان استفاده نمایند. البته برای انتخاب این آژانس ها سعی می گردد توازن حفظ و ساز و کار محکمی ایجاد گردد تا بخش خصوصی خود مشخص نماینده آژانس هایی باشد که این طرح به وسیله آن ها اجرا خواهد شد. بهتر است آژانس هایی برای همکاری انتخاب شوند که در بازار روسیه کار نموده اند و تجربه لازم را دارند. البته هیچ حکم قطعی و دائمی درباره آژانس هایی که در ابتدا معرفی می شوند، وجود ندارد. آن ها سالانه می توانند تغییر نمایند. در واقع سند همکاری اصلا گارد بسته ای ندارد اما انتظار می رود آژانس هایی که معرفی می شوند همزمان در ورود و خروج توریست در ایران و روسیه فعال باشند.

منبع: گردشبان
انتشار: 24 آبان 1399 بروزرسانی: 24 آبان 1399 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1185

به "لغو نشست گردشگری ایران و روسیه، مراجع روس به خاطر شیوع کرونا با برگزاری نشست مشترک بخش خصوصی موافقت نکرده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو نشست گردشگری ایران و روسیه، مراجع روس به خاطر شیوع کرونا با برگزاری نشست مشترک بخش خصوصی موافقت نکرده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید