ماتا : چمن بازی امروز را ما 20 سال پیش در اروپا داشتیم (تور اروپا)

به گزارش مجله تار و سه تار، مربی تیم فوتبال استقلال گفت: چمن خیلی بلند بود و بازی را آهسته می کرد و برای تیم هایی سرعتی و کیفیت جوابگو نبود.

ماتا : چمن بازی امروز را ما 20 سال پیش در اروپا داشتیم (تور اروپا)

با ما سفر کنید و با تور اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

روی ماتا مربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پس از پیروزی آبی پوشان مقابل ذوب آهن گفت: خیلی خوشحالیم که این سه امتیاز را با خودمان به تهران می بریم. می دانستیم بازی خیلی سختی را پیش رو داریم. اولین بار است که ذوب آهن در این رقابت ها می بازد. آن ها در دفاع مسائل زیادی برای ما ایجاد کردند. بازیکنان زیادی در دفاع حضور داشتند و منتظر ضد حمله بودند.

وی توضیح داد: این شرایط برای هر تیمی خیلی سخت است. در این بازی کیفیت حمله ما خیلی خوب نبود. تیم ما باید کیفیت و با تمام وجود بازی کردن را داشته باشد. خیلی کار کردیم تا این سه امتیاز را به دست بیاوریم. یک گل به خودی بود، اما اگر حتی مدافع حریف هم به توپ ضربه نمی زد 2 نفر داشتیم که می توانستند گل را به ثمر برسانند. فوتبال همین است وقتی بیشتر کوشش کنید، می توانید برنده بازی باشید.

مربی استقلال گفت: می خواهم دوباره این را بگویم نباید اتفاقاتی بیفتد و ما هم اینجا بیاییم و چیزی در خصوصش نگوییم. یک پنالتی خیلی واضح روی آرش (رضاوند) رخ داد. دفاع وسط آن ها به جای توپ آرش را زد. از شما می خواهم این صحنه را دوباره ببینید. واقعاً اتفاقات زیادی می افتد. این برد را به سرمربی خودمان تقدیم می کنم که متأسفانه با ما روی نیمکت حضور نداشت. در طول هفته خیلی کار کرد که بازیکنان را برای این بازی آماده کند.

وی در خصوص اینکه آیا ساپینتو پیش از آغاز بازی نسبت به کیفیت چمن اعتراض داشت، عنوان نمود: من چیزی نشنیدم. حالا که شما پرسیدید باید بگویم چمن خیلی بلند است و بازی را آهسته می نماید. این چمن برای تیم هایی که کیفیت داشته و سرعتی هستند، جواب نمی دهد. این نوع چمن را ما 20 سال پیش در اروپا داشتیم.

ماتا در خصوص اینکه با تعویض های بین دو نیمه تیم را انتحاری کردند و بعلاوه نقش مهری در برد امشب گفت: تمام بازیکنان ما با کیفیت هستند. نه تنها آن هایی که در زمین حضور دارند بلکه نیمکت نشینان هم، بازیکنان باکیفتی داریم. بازیکنانی که خارج شدند خیلی خوب کار کردند، ولی برخی وقت ها بازی به نفع آن ها پیش نمی رود. وقتی می دانید می توانید بازیکنانی را به زمین بفرستید که تأثیرگذار هستند و می توانند تغییر ایجاد نمایند باید تعویض کنید. سجاد، مهری و همه بازیکنان یاری کردند. می دانستیم آپشن هایی داریم که می توانند تأثیرگذار باشند و بازی را عوض نمایند و این کار را انجام دادیم.

مربی استقلال در خصوص اینکه در این بازی هم مهاجمان استقلال پیروز به گلزنی نشدند، عنوان نمود: وقتی مهاجمی گل نمی زند همه به او می گویند چرا گل نمی زنی؟ ولی کلاً یک تیم است. اگر مهاجم نباشد می تواند مدافع وسط یا هافبک باشد. فرصت های زیادی را ایجاد کردیم. برخی اوقات وارد دروازه می گردد برخی اوقات گل نمی گردد. کل هفته را خیلی خوب و خیلی سخت کوشش کردیم. برخی اوقات هرچقدر فشار می آورید کار پیش نمی رود. برخی اوقات با یک کلیک کردن و فشار کوچک بازی روبه جلو می گردد و نتیجه می گیرید.

خبرنگاران ورزشی فوتبال و فوتسال

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مهر 1401 بروزرسانی: 22 مهر 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 2082

به "ماتا : چمن بازی امروز را ما 20 سال پیش در اروپا داشتیم (تور اروپا)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماتا : چمن بازی امروز را ما 20 سال پیش در اروپا داشتیم (تور اروپا)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید