مرحله دوم آزمون دکتری چگونه برگزار می گردد؟

به گزارش مجله تار و سه تار، مرحله دوم آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 1401 شامل مصاحبه و آنالیز سوابق علمی و پژوهشی و سنجش عملی است و اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم، دهه سوم اردیبهشت منتشر می گردد.

مرحله دوم آزمون دکتری چگونه برگزار می گردد؟

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرنگاران، آزمون ورودی دوره دکتریPh.D (نیمه متمرکز) سال 1401 روز آدینه ششم اسفندماه برگزار و کارنامه نتایج اولیه آن منتشر شده است.

داوطلبانی که براساس کارنامه اولیه، مجاز به انتخاب رشته شده اند باید انتخاب رشته خود را انجام داده و مرحله دوم آزمون را نیز با موفقیت پشت سر بگذارند.

مرحله دوم این آزمون شامل مصاحبه و آنالیز سوابق علمی و پژوهشی و سنجش عملی است و اسامی معرفی شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم، دهه سوم اردیبهشت ماه 1401 به وسیله سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می گردد.

مصاحبه و آنالیز علمی و پژوهشی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی تحت پوشش وزارت علوم به صورت حضوری انجام می گردد و دانشگاه ها و موسسات مجری مقطع دکتری چگونگی تشکیل پرونده متقاضیان، زمان و مکان برگزاری آزمون و نحوه مصاحبه علمی یا برگزاری آزمون تخصصی را به وسیله سایت خود را به متقاضیان اعلام می نمایند.

در صورت احتیاج و بعلاوه تشخیص موسسه مبنی بر برگزاری آزمون تخصصی، مواد آزمون و ضرایب امتحانی به وسیله سایت دانشگاه به اطلاع متقاضیان می رسد.

مرحله دوم آزمون در هر موسسه برای هر متقاضی یک بار انجام می گردد و عدم مراجعه متقاضیان در این مرحله به منزله انصراف آنان است.

نمره مصاحبه بر اساس شیوه نامه ابلاغی که از سوی سازمان سنجش به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ارسال می گردد صورت خواهد گرفت، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی می توانند برای نمره مرحله دوم آزمون و بعلاوه طرح واره در رشته محل های پژوهش محور حد نصاب نمره برای هر کد رشته محل معین نمایند و سازمان سنجش مکلف است در پذیرش نهایی این حدنصاب را اعمال کند.

دانشگاه ها مجاز به برگزاری آزمون کتبی و شفاهی از متقاضیان معرفی شده برای مرحله دوم هستند و نمره آن در اندازه نمره مصاحبه علمی و سنجش و عملی لحاظ می گردد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1999

به "مرحله دوم آزمون دکتری چگونه برگزار می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله دوم آزمون دکتری چگونه برگزار می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید