مشترکان پرمصرف گاز از فردا جریمه می شوند ، میزان مصرف گاز در پائیز امسال بی سابقه است

به گزارش مجله تار و سه تار، وزیر نفت از آغاز جریمه مشترکان پرمصرف گاز از فردا و مذاکرات ایران و آذربایجان برای آغاز همکاری های نو در بخش نفت و گاز خبر داد.

مشترکان پرمصرف گاز از فردا جریمه می شوند ، میزان مصرف گاز در پائیز امسال بی سابقه است

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، جواد اوجی، وزیر نفت پس از دیدار با شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان گفت: آذربایجان ظرفیت خوبی در بخش انرژی دارد و امروز توافق های مطلوبی با آذربایجان در بخش گاز انجام شد.

وی افزود: در این جلسه در مورد قرارداد گازی با جمهوری آذربایجان، سوآپ گاز از کشور های همسایه به جمهوری آذربایجان، قرارداد گازی به نخجوان و توسعه میادین نفتی در خزر صحبت های اولیه مطرح شد و امیدواریم نشست کارشناسی امروز منجر به امضای قرارداد در هفته های آینده شود.

اوجی همچنین از امضای سند های تازهی میان ایران و آذربایجان در آینده نزدیک خبر داد.

وزیر نفت همچنین از جریمه مشترکان پرمصرف گاز از فردا خبر داد و گفت: امسال زمستان خیلی زود شروع شد و سابقه نداشته است در پاییز 540 میلیون متر مکعب مصرف گاز در بخش خانگی داشته باشیم.

وزیر نفت ادامه داد: با همکاری حوزه های بالا دستی نفت، تامین سوخت برای نیروگاه ها و صنایع در حال انجام است و هیچ دغدغه و مسئله ای وجود ندارند و سوخت را وزارت نفت مکلف است تامین کند.

وی با در خواست از مردم برای صرفه جویی در مصرف انرژی و رعایت الگوی مصرف، تاکید کرد: برای مشترکانی که الگوی مصرف را رعایت نکنند، تعرفه ها از اول آذر ماه افزایش پیدا می کند.

اوجی گفت: تنظیم دمای محیط روی 18 درجه سانتیگراد، استفاده از لباس گرم و خاموش کردن وسایل گرمایشی می تواند در کنترل مصرف گاز موثر باشد.

وی با اشاره به اینکه گاز بهای مشترکان به صورت پلکانی و در 12 پله محاسبه می شود، افزود: مشترکانی که در 3 پله اول هستند همان قیمت گاز پارسال را می پردازند و مشترکان پر مصرف و خارج از الگوی مصرف به صورت پلکانی شامل جریمه می شوند.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه بیشترین یارانه انرژی را مشترکان پر مصرف دریافت می کنند، ادامه داد: با این حال مبنای افزایش تعرفه گاز مشترکان پر مصرف، قیمت گاز صادراتی نیست.

شاهین مصطفی یف، معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان نیز پس از این دیدار گفت: جمهوری آذربایجان و ایران کشور های دوست و همسایه هستند و میان مردم دو کشور پیوند تاریخی وجود دارد.

شاهین مصطفی یف افزود: همکاری موفقیت آمیزی میان ایران و آذربایجان در همه حوزه ها به ویژه انرژی وجود دارد.

وی شرح داد: ایران و آذربایجان درباره شماری از طرح ها به توافق رسیدند و باور دارم در آینده نزدیک در نتیجه مذاکراتمان سند های تازه امضا می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 دی 1400 بروزرسانی: 8 دی 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1838

به "مشترکان پرمصرف گاز از فردا جریمه می شوند ، میزان مصرف گاز در پائیز امسال بی سابقه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشترکان پرمصرف گاز از فردا جریمه می شوند ، میزان مصرف گاز در پائیز امسال بی سابقه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید