مهدی: برای سازمان لیگ قابل قبول نیست فقط در یک شهر تماشاگران حضور داشته باشند، قیمت بلیت ها در اختیار باشگاه هاست

به گزارش مجله تار و سه تار، سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ تأکید کرد، برای این سازمان قابل قبول نیست که هواداران فقط در یک شهر برای تماشای بازی ها در ورزشگاه حاضر شوند.

مهدی: برای سازمان لیگ قابل قبول نیست فقط در یک شهر تماشاگران حضور داشته باشند، قیمت بلیت ها در اختیار باشگاه هاست

به گزارش خبرنگاران، سهیل مهدی درباره برگزاری هفته هفتم مسابقات لیگ برتر فوتبال و همچنین حضور تماشاگران در بازی های این هفته گفت: با توجه به دو بازی که به صورت آزمایشی در دو هفته گذشته برگزار گشت، مقرر شد که برای ادامه این کار ابلاغیه و مجوز لازم صادر شود، ولی تا این لحظه هیچ ابلاغ و دستوری به سازمان لیگ نرسیده است.

وی ادامه داد: درخواست سازمان لیگ این است که با توجه به اینکه لیگ در سطح کشور برگزار می شود و غیر از لیگ برتر در لیگ دسته اول مسابقات برگزار می شود و هواداران می توانند حضور داشته باشند، برای ما قابل قبول نیست که فقط در یک شهر تماشاگر داشته باشیم و تیم های دیگر می توانند با فراهم سازی زیرساخت ها از حضور تماشاگران بهره ببرند و خواهش ما هم در این راستا بود. ضمن احترام به هواداران استقلال و پرسپولیس که حضورشان در ورزشگاه آزادی نویدبخش بود، امیدواریم این اتفاق را در شهرهای دیگر هم ببینیم.

مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ که با برنامه رادیویی تهران ورزشی گفت وگو می کرد، در پاسخ به این سؤال که ورزشگاه های سایر شهرها هم آماده حضور تماشاگران هست؟، یادآور شد: ما باید درخواست مان را داشته باشیم و موضوع آماده سازی ورزشگاه ها مربوط به مدیریت ورزشگاه و مسئولان باشگاه هاست و آنها باید شرایط خودشان را فراهم کنند. در ورزشگاه آزادی هم بخشی از کار را دو تیم استقلال و پرسپولیس برعهده داشتند. به نظر ما در حال حاضر 60 درصد از ورزشگاه های کشور آمادگی حضور هواداران را دارند و بقیه هم می توانند با یک هفته تأخیر شرایط زیرساختی را فراهم کنند، ولی ما باید ابتدا مجوز حضور هواداران را بگیریم.

مهدی همچنین شرح داد: سامانه بلیت الکترونیکی اگر طراحی درست داشته باشد و کار براساس استانداردها انجام شود، هواداران می توانند به سامانه امید که نرم افزار کنترل واکسیناسیون است وصل شوند و این کنترل ها انجام شود و بلیت الکترونیکی را هم تهیه کنند.

وی خاطرنشان کرد: بیشتر بحث پیش روی حضور هواداران در ورزشگاه ها، مسئله فراهم کردن زیرساخت هاست. در بحث مدیریت کار، وقتی جایگاه ها شماره گذاری شود و برنامه ریزی های لازم صورت گیرد مشکل کمتری برای حضور هواداران وجود دارد. هر استان هم در مورد حضور تماشاگران تصمیم گیری می کند. در تهران نیز شورای تأمین استان تهران تصمیم گیری می کند، اما مجوز حضور تماشاگران باید از طریق وزارت بهداشت و ستاد کرونا صادر شود.

سرپرست کمیته مسابقات سازمان لیگ راجع به اینکه در بازی پرسپولیس - صنعت نفت نظم بیشتری برای حضور تماشاگران برقرار بود، گفت: من فکر می کنم نباید به هفته اول و دوم اکتفا کنیم. قاعدتاً نمی توانیم رویکرد صد درصد مثبتی داشته باشیم. ما از هفته اول تا هفته دوم تغییرات فاحشی داشتیم که نشان می دهد مردم ما همکاری می کنند و باید این تجربه حضور هواداران را اجازه دهیم تا در آینده هم اتفاق بیفتد. در یکی دو هفته اول شور و هیجان تماشاگران کاهش پیدا می کند و حضور هواداران عادی می شود، بعد از آن اجرای پروتکل ها با شرایط بهتری صورت می گیرد. در گذشته هواداران عادت داشتند که کنار هم باشند، ولی الان باید با شرایط جدیدی به ورزشگاه بیایند و این موضوع نیاز به زمان دارد.

مهدی در پاسخ به این پرسش که دربی تهران با حضور هواداران برگزار می شود، گفت: درخواست ما این است که هواداران حضور داشته باشند. دربی بدون تماشاگر رنگ و بویی ندارد.

وی درباره اعلام برنامه های هفته های آینده و همچنین قیمت بلیت فروشی ها بیان نمود: خیلی زود برنامه هفته های نهم تا پانزدهم را اعلام می کنیم که تیم ها برنامه ریزی کنند. موضوع قیمت گذاری بلیت ها هم در اختیار باشگاه هاست و ما هیچ دخل و تصرفی نداریم. تمام این موضوعات در اختیار باشگاه هاست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اسفند 1400 بروزرسانی: 23 اسفند 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1918

به "مهدی: برای سازمان لیگ قابل قبول نیست فقط در یک شهر تماشاگران حضور داشته باشند، قیمت بلیت ها در اختیار باشگاه هاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی: برای سازمان لیگ قابل قبول نیست فقط در یک شهر تماشاگران حضور داشته باشند، قیمت بلیت ها در اختیار باشگاه هاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید