تور عمان لحظه آخری: موافقت مجلس با طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان

به گزارش مجله تار و سه تار، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، وزارتخانه های نیرو، صمت و معاونت علمی ریاست جمهوری را مکلف به اجرای طرح انتقال آب دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان کردند.

تور عمان لحظه آخری: موافقت مجلس با طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان

با تور عمان لحظه آخری از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط عمان آشنا شوید.

به گزارش مهر، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 22 دی ماه) مجلس شورای اسلامی با اصل ماده واحده طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان با 170 رأی موافق، 31 رأی مخالف و 7 رأی ممتنع از مجموع 228 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

براساس پیشنهاد علیرضا سلیمی ماده واحده اصلاح شد. به موجب پیشنهاد این نماینده معاونت علمی ریاست جمهوری علاوه بر وزارت نیرو و صمت مکلف به انجام تکالیف قانونی در این حوزه شد. بعلاوه برداشت فلزات بازمانده از دریای عمان علاوه بر نمک زدایی و انتقال آب نیز به پیشنهاد سلیمی به ماده واحده اضافه شد و در نهایت نمایندگان با اصل ماده واحده نیز موافقت کردند.

ماده واحده طرح انتقال آب از دریای عمان به استان سیستان و بلوچستان که به عنوان بند خ به ماده 2 قانون توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در کشور مصوب 24 اسفندماه 1394 الحاق می شود، عبارت است از: وزارت نیرو با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیز با استفاده از توان علمی معاونت علمی ریاست جمهوری مکلف است در زمینه سرمایه گذاری داخلی یا خارجی برای برداشت آب، نمک زدایی، انتقال آب و استفاده از نمک ها و فلزات بازمانده از دریای عمان (با اولویت انتقال آب به استان سیستان و بلوچسستان) اقدام کند. خرید آب نمک زدایی شده و انتقال یافته برای جبران مصارف آب شرب در چارچوب ماده (20) قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات اقتصادی دولت 2 از سرمایه گذار تضمین می شود.

آئین نامه اجرایی این قانون حداکثر 3 ماه پس از تصویب آن به وسیله وزارت نیرو تدوین و به تصویب هیات وزیران می رسد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 اسفند 1400 بروزرسانی: 26 اسفند 1400 گردآورنده: tar-3tar.ir شناسه مطلب: 1921

به "تور عمان لحظه آخری: موافقت مجلس با طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور عمان لحظه آخری: موافقت مجلس با طرح انتقال آب دریای عمان به سیستان و بلوچستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید